Aktualności arrow Aktualności arrow Wigilia "pod chmurką" - z kolędami przy dobczyckiej szopie
Wigilia "pod chmurką" - z kolędami przy dobczyckiej szopie
poniedziałek, 22 grudzień 2014
 Image
 
Mieszkańcy gminy po raz trzynasty spotkali się w Rynku, przy strażnicy, na Wigilii Ulicznej. To już niekwestionowana tradycja gminna – rozpoczęli ją wolontariusze z Zespołu Szkół Technicznych i Rolniczych, którzy, przed Wigilią, chodzili z koszami chleba po ulicach Dobczyc i częstując nim mieszkańców, składali życzenia na święta.
 
Image
 
 Image
 
Image 
 
Później przy strażnicy pojawiły się stoły, na których pachniało igliwiem oraz potrawami świątecznymi, gotowanymi na przemian przez Józefa Wacha lub Krystynę Woźniczkę z dzielnymi „załogami”. Życzenia mieszkańcom rokrocznie składali burmistrzowie, radni miejscy, dołączył do nich także ksiądz proboszcz Kazimierz Turakiewicz. Wśród zgromadzonych chodzili wolontariusze rozdając opłatki.
 
 Image
 
 Image
 
 Image
 
Dzięki tej inicjatywie, w przedświątecznym zabieganiu mogliśmy zatrzymać się przy wigilijnych potrawach, przy szopie, która dołączyła do wystroju Rynku dobczyckiego, i podzielić się życzeniami.
 
 Image
 
 Image
 
Image 
 
Przy szopie gromadzą się dzieci z przedszkoli i szkół z Dobczyc, które występują ze specjalnie przygotowanym programem. Kolęduje orkiestra dęta, a także Werdebusi Dobczyccy a obecnie Pastuszkowie z Dobczyc.
 
 Image
 
 Image
 
 Image
 
W tym roku smakowitości wigilijne przygotował Józef Wach. Mieszkańcy mogli skosztować m.in.: pierogów z kapustą, grochówki, barszczu z uszkami, zupy grzybowej. Organizatorem Wigilii był Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej (UGiM Dobczyce).
 
 Image
 
 Image
 
 Image
 
 Image
 
 Image
 
 Image
 
 Image
 
 Image
 
 Image
 
 Image
 
 Image
 
 Image
 
< Poprzedni   Następny >
Wyszukiwarka
 
Biuletyn Informacji Publicznej
 
Współpraca
 
Telewizja Powiatowa Myślenice