Aktualności arrow Aktualności arrow Zimowe kolędowanie z Sekcją Wokalną MGOKiS
Zimowe kolędowanie z Sekcją Wokalną MGOKiS
niedziela, 11 styczeń 2015
Image 
 
Sekcja Wokalna MGOKiS działa przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Dobczycach od kwietnia 2014. W jej skład wchodzi ponad 40. młodych wokalistów w wieku od 5 do +20 lat, którzy trenują umiejętności wokalne pod okiem instruktorki, Beaty Czajki-Rolińskiej. Jesienią Sekcja dała swój pierwszy duży koncert, który stanowił podsumowanie 5. miesięcy zajęć zorganizowanych w ramach małego projektu pt. „Rozśpiewane Dobczyce..”, następnie, we współpracy z Zespołem Pieśni i Tańca „Dobczyce” przygotowała koncert patriotyczny „Za to, że jesteś moim krajem...”.
 
 Image
 
 Image
 
Sukces, jakim zakończyły się oba koncerty dodał wokalistom skrzydeł. W okresie zimowym Sekcja skupiła się na opracowaniu repertuaru kolędowego. Maluchy zadebiutowały z nim już podczas corocznej Wigilii Ulicznej, podczas której rozgrzały wszystkich zebranych w Rynku energetycznymi kolędami i piosenkami świątecznymi.
 
Image
 
 Image
 
Image 
 
W styczniu (10 stycznia) liczna reprezentacja Sekcji wzięła udział w VIII Nowohuckim Konkursie Kolęd i Pastorałek. Niełatwe zadanie stanęło przed jury, ponieważ w przesłuchaniach wzięło udział ponad 100 uczestników, a poziom wykonań konkursowych był bardzo wysoki. Niezwykle cieszy fakt, że aż 3 nagrody trafiły do reprezentantów Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Dobczycach. Patrycja Pajor i Dominik Zając zdobyli 3 miejsce w kategorii duet, Angelika Pudlik zajęła III miejsce w kategorii solista, natomiast Zuzia Węglarz – wyróżnienie, również w kategorii solista.
 
 Image
 
Image
 
 Image
 
Wieczorem Sekcja Wokalna MGOKiS dała koncert w Regionalnym Centrum Oświatowo-Sportowym w Dobczycach. Obok wokalistów z Dobczyc, na scenie wystąpili także młodzi artyści z zaprzyjaźnionego Studia Piosenki Young Stars z Raby Wyżnej. Publiczność zgromadzona licznie we foyer RCOSu mogła usłyszeć najpiękniejsze zimowe piosenki, kolędy i pastorałki, takie jak m.in. „Na całej połaci śnieg”, „Kolęda dla Piotra”, „Szara kolęda”, „Całą noc padał śnieg” czy „Nie było miejsca dla Ciebie” - wszystkie w ciekawych, klimatycznych aranżacjach.
 
Image
 
 Image
 
 Image
 
Okres kolędowania to dla wokalistów Sekcji Wokalnej MGOKiS czeka intensywny okres. Reprezentacja MGOKiS uczestniczyła w konkursach: 13 stycznia w Małopolskim Konkursie Kolęd, Pastorałek i Pieśni Zimowych w Nowym Targu, a 14 stycznia w V Powiatowym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w Sułkowicach.
 
 Image
 
 Image
 
 Image
 
 Image
 
 Image
 
Więcej o Sekcji Wokalnej na jej fan page'u. 
 
< Poprzedni   Następny >
Wyszukiwarka
 
Biuletyn Informacji Publicznej
 
Współpraca
 
Telewizja Powiatowa Myślenice