Aktualności arrow Aktualności arrow Dawnych wspomnień czar
Dawnych wspomnień czar
poniedziałek, 07 kwiecień 2014
Image
 
Dwugodzinny koncert Marii Niewitały, który odbył się 6 kwietnia w Regionalnym Centrum Oświatowo-Sportowym, był prawdziwą ucztą dla miłośników polskiej muzyki rozrywkowej lat 30 – 60. Publiczność wysłuchała znanych przebojów, m.in.: Serduszko puka w rytmie cha cha, Kasztany, Jeszcze nie wiem, Alabama, Gdy mi ciebie zabraknie; w aranżacjach Romana Michalika.
 
 Image
 
 Image
 
Maria Niewitała jest zdolną i obiecującą wokalistką, która ma na swoim koncercie wiele sukcesów – m.in. nagrody w Małopolskim Festiwalu Form Muzycznych i Tanecznych „Talenty Małopolski”. Swoje pierwsze kroki wokalne stawiała jeszcze jako Marysia Niewitała w konkursach gminnych – śpiewając mocnym, jak na dziewczynkę sześcio-, siedmioletnią głosem. Zawsze z uśmiechem, zawsze z pełnym zrozumieniem tekstu. Mając na początku u boku, akompaniującą na gitarze, Magdalenę Włodarczyk (obecnie Jamkę), która prowadziła ją w młodszych klasach przez pierwsze konkursy.
 
Image
 
 Image
 
Z roku na rok dojrzewał repertuar Marysi, dojrzewał jej głos i zainteresowania. Na kwietniowy koncert przygotowała polskie piosenki, które jej zdaniem są w polskiej klasyce najpiękniejsze i które jej się najbardziej podobają. Po reakcji publiczności można sądzić, że podzieliła gust Marysi. W czasie koncertu, oprócz pięknych piosenek, w aranżacji Romana Michalika, zebrani we foyer RCOS widzowie wysłuchali także poezji Aleksandry Boroń – w jej interpretacji.
 
 Image
 
 Image
 
Maria Niewitała, która jest uczennicą PSM II Stopnia im. Władysława Żeleńskiego w Krakowie w klasie skrzypiec, a obecnie śpiewa także z utytułowanym Big Band Dobczyce, wystąpiła w Dobczycach z: Januszem Witko (klarnet, saksofon tenorowy), Bogdanem Wysockim (trąbka, flugel horn), Robertem Szczerbą (puzon), Romanem Michalikiem (fortepian, aranżacje), Robert Korzeniak (gitara basowa), Janusz Filipiak (perkusja).
 
 Image
 
 Image
 
< Poprzedni   Następny >
Wyszukiwarka
 
Biuletyn Informacji Publicznej
 
Współpraca
 
Telewizja Powiatowa Myślenice