Aktualności arrow Aktualności arrow Czesław Niemen bohaterem X Kawiarni Muzycznej
Czesław Niemen bohaterem X Kawiarni Muzycznej
poniedziałek, 24 marzec 2014
Image
 
Jubileuszowa, X Kawiarnia Muzyczna, poświęcona była życiu i twórczości Czesława Niemena. Jego przeboje wyśpiewał na dobczyckiej scenie Grzegorz Dowgiałło. Publiczność – zachwycona oryginalnym głosem i charyzmą wykonawcy, a także aranżacją znanych utworów niezapomnianego artysty - zgotowała zespołowi owacje na stojąco.
 
Image
 
Image
 
Grzegorz Dowgiałło zręcznie przechodził pomiędzy utworami, opowiadając anegdoty z życia Czesława Niemena, wspominając jego artystyczną drogę. Tradycyjnie, na zakończenie, muzykom podziękował Zbigniew Rapacz – tym razem w towarzystwie żony.
 
Image
 
Image
 
- Naprawdę daliście „czadu” – mówił. – A tutaj jeszcze taka ścieżka osobista, z żoną wychowani jesteśmy na muzyce Niemena i dlatego tak uczuciowo do tego koncertu podeszliśmy.
 
Image
 
Image
 
Grzegorz jest absolwentem Szkoły Muzycznej I Stopnia przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Osób Niewidomych, absolwentem Krakowskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej oraz Akademii Muzycznej w Krakowie (specjalność: fortepian jazzowy). Obecnie jest wokalistą zespołu „Recycling Band”.
 
Image
 
Image
 
Grzegorzowi towarzyszyli młodzi, zdolni muzycy: na instrumentach klawiszowych Piotr Dziadkowiec, student Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie, na Wydziale Jazzu (klasa fortepianu), uczestnik licznych projektów muzycznych i sesji nagraniowych, na co dzień współtworzy takie składy jak „Tania Odzież”, „Piotr Jurkowski i SWK”. Na gitarze elektrycznej - Florian Oskwarek - absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia w Myślenicach, członek zespołu „Sami swoi”, na co dzień współpracuje z zespołem „Małe, ważne sprawy”; na basie Mateusz Honisz - uczeń Szkoły Muzycznej im. Mieczysława Karewicza w Krakowie, członek zespołu „V-Speed”; na perkusji Maciej Słonka - absolwent Krakowskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej, współpracował m.in. z Mateuszem Pospieszalskim i Karimem Martusewiczem (basistą zespołu „Voo Voo”), członek zespołu Big Band Dobczyce, oraz zespołu „Sami Swoi”, współtwórca „Zaucha Projekt”.
 
Image

Image
 
Image
 
 
 
< Poprzedni   Następny >
Wyszukiwarka
 
Biuletyn Informacji Publicznej
 
Współpraca
 
Telewizja Powiatowa Myślenice