Aktualności arrow Aktualności arrow Międzynarodowy sukces Małgorzaty Bławut
Międzynarodowy sukces Małgorzaty Bławut
środa, 19 marzec 2014
 Image
 
Jeszcze nie ochłonęła po ogólnopolskim konkursie z lutego, w którym zdobyła główną nagrodę a już 7 marca świętowała kolejny tryumf. Małgosia Błaut, trzynastolatka z Nowej Wsi, tym razem znalazła się w gronie laureatów prestiżowego konkursu międzynarodowego. Był to XVIII Międzynarodowy Konkurs Plastyczny „To, co piękne wokół nas”, zorganizowany przez Dąbrowski Młodzieżowy Ośrodek Pracy Twórczej. Konkurs był częścią projektu edukacyjnego: „Mistrzowskie drogi, uczniowskie ścieżki”, realizowanego pod patronatem Prezydenta Dąbrowy Górniczej.
 
 Image
 
Wyłonienie laureatów zajęło jury ponad trzy miesiące, ponieważ do konkursu napłynęło ponad 5000 prac z Europy, Azji i Afryki. Praca Małgosi, wykonana na zajęciach plastycznych MGOKiS, Odział w Nowej Wsi pod opieką instruktorki Pauliny Steligi-Gryglaszewskiej, zdobyła jedną ze 100. równorzędnych Nagród Głównych.
Dzieło młodej plastyczki, wykonane z masy papierowej, solnej oraz materiałów i surowców wtórnych obrazowało jej wyobrażenie Małopolski. Na grzbiecie półmetrowego Smoka Wawelskiego znalazły się miniaturowe postacie, zwierzęta, zabytki architektury (Wawel, Kopalnia Soli w Wieliczce), pomniki przyrody (Maczuga Herkulesa) oraz elementy krajobrazu.
 
< Poprzedni   Następny >
Wyszukiwarka
 
Biuletyn Informacji Publicznej
 
Współpraca
 
Telewizja Powiatowa Myślenice