Aktualności arrow Aktualności arrow "Słowiańska dusza" Konrada Cygala
"Słowiańska dusza" Konrada Cygala
poniedziałek, 24 luty 2014
 Image
 
Konrad Cygal – młody, uzdolniony mieszkaniec Dobczyc, który jest studentem Akademii Muzycznej w Katowicach (śpiew klasyczny), był gościem dziewiątej Kawiarni Muzycznej MGOKiS. Koncert w wykonaniu naszego krajana był wyjątkowy – ze sceny popłynęły dźwięki pięknych i delikatnych w brzmieniu pieśni i arii kompozytorów słowiańskich. Konradowi na scenie towarzyszyły uzdolnione koleżanki: Michalina Kałużny – akompaniująca na pianinie i Joanna Pietrzyk w roli konferansjerki.
 
Image
 
Image
 
Dla Konrada był to występ szczególny – w rodzinnym mieście stawiał swoje wokalne pierwsze kroki. Zarówno w szkole podstawowej, jak i w gimnazjum – bez Konrada nie odbyła się żadna akademia, żadna uroczystość. O tym zresztą wspominała po koncercie Elżbieta Kautsch, prezes Stowarzyszenia Ispina, która z młodym śpiewakiem znalazła jeszcze jeden wspólny temat – Katowice, w których przez wiele lat mieszkała.
 
Image
 
Image
 
Swoje występy szkolne Konrad (który w 2012r. był finalistą Bitwy na Głosy w drużynie Ewy Farnej), wspominał z sentymentalnym uśmiechem, ale zapewnił, że nie jest to jego ostatni występ w Dobczycach. Już wstępnie zapowiedział, że w rodzinnym mieście jeszcze zaśpiewa. W czasie tego koncertu usłyszeliśmy m.in.: utwory Piotra Czajkowskiego, Ignacego Jana Paderewskiego, Mikuláša Schneider-Trnavský'ego, Aleksandra Dargomyżskiego, Józefa Świdra, Antoniego Szafranka, Witolda Friemanna i innych.
 
Image
 
Image
 
Koncert rozpoczęło „Ave Maria” Trnavsky'ego, po którym pojawiły się m.in.: takie tytuły, jak: „Piosnka Dudarza”, „Szumi w gaju brzezina”, aria Zbigniewa z opery „Magnus” , utwór „Nie wolno mi o Tobie śnić”, „Bolero”, aria z opery „Manru”, „Szumi w gaju brzezina”, „Kwiatek”, wspaniale wykonana aria Leńskiego z opery „Eugeniusz Oniegin”, utwór „Cisza” pieśń Księcia z opery czy „Rusałka” Aleksandra Dargomyżskiego.
(AnKa)
 
< Poprzedni   Następny >
Wyszukiwarka
 
Biuletyn Informacji Publicznej
 
Współpraca
 
Telewizja Powiatowa Myślenice