Aktualności arrow Aktualności arrow Noworoczny Koncert ZPiT Dobczyce
Noworoczny Koncert ZPiT Dobczyce
wtorek, 14 styczeń 2014
Image
 
Druga niedziela nowego roku na długo zapadnie w pamięć osób, które tego dnia wybrały się na Koncert Noworoczny Zespołu Pieśni i Tańca Dobczyce, do auli widowiskowej Regionalnego Centrum Oświatowo-Sportowego w Dobczycach. Występ dzieci i młodzieży zobaczyło blisko pół tysiąca widzów.
 
Image
 
Image
 
Z wielu względów był to koncert wyjątkowy. Po raz pierwszy, działający przy Miejsko Gminnym Ośrodku Kultury, ZPiT Dobczyce nie tylko zatańczył, ale również zaśpiewał. To efekt półrocznych przygotowań wokalnych zespołu pod okiem nauczycielki śpiewu Beaty Czajki-Rolińskiej, która w lipcu 2013 roku rozpoczęła stałą współpracę z zespołem. Dotychczas podopieczni kierownika Adriana Kulika w głównej mierze specjalizowali się w występach tanecznych, dlatego dla większości młodych tancerzy niedzielny koncert był debiutem śpiewanym.
 
Image
 
Image
 
Inauguracyjny Noworoczny Koncert spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem. W auli RCOS pojawiło się blisko pół tysiąca widzów. Dzieci i młodzież z dobczyckiego zespołu zaśpiewały kolędy oraz zatańczyły m.in. krakowiaka, mazura, suitę śląską czy suitę rzeszowską. Choreografię do ostatniego z tańców, specjalnie dla ZPiT Dobczyce, przygotował Romuald Kalinowski z Rzeszowa, w trakcie jesiennych warsztatów. Publiczność bardzo entuzjastycznie przyjęła wszystkie wykonania, a na końcu zgotowała zespołowi długą owację na stojąco.
 
Image
 
Image 
 
Pomysłodawca koncertu, a zarazem kierownik ZPiT Dobczyce Adrian Kulik, zadedykował występ wszystkim babciom i dziadkom z okazji ich zbliżającego się święta. Zapowiedział także, że Noworoczny Koncert na stałe wpiszę się w harmonogram występów zespołu.
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image 
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image 
 
Image
 
Image
 
Image 
 
< Poprzedni   Następny >
Wyszukiwarka
 
Biuletyn Informacji Publicznej
 
Współpraca
 
Telewizja Powiatowa Myślenice