Aktualności arrow Aktualności arrow Małgosia Bławut z Nowej Wsi zwyciężczynią Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego
Małgosia Bławut z Nowej Wsi zwyciężczynią Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego
czwartek, 09 styczeń 2014
 Image
 
Małgorzata Bławut, 12-letnia młoda artystka, uczestniczka zajęć plastycznych w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury Sportu w Dobczycach – Oddział Nowa Wieś, zdobyła I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pt. „Światło”. Konkurs zorganizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury w Krakowie cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Jury miało niełatwe zadanie wyłonienia laureatów spośród prawie 800. uczestników.
 
Image
 
Uroczystość wręczenia nagród odbyła się 13 grudnia ubiegłego roku, w sali widowiskowej MDK w Krakowie. Laureaci trzech pierwszych miejsc z trzech kategorii (malarstwo i rysunek, fotografia oraz formy przestrzenne) oprócz nagród otrzymali także szklane statuetki specjalnie zaprojektowane na tę okazję.
Małgosia Bławut wykonała pracę na zajęciach plastycznych w Nowej Wsi, pod okiem Pauliny Steligi – instruktorki zajęć.
Twórczość 12-latki została dostrzeżona nie po raz pierwszy. Trzy miesiące wcześniej Małgosia wzięła udział w konkursie na ilustrację do wiersza Zbigniewa Herberta. Konkurs miał charakter otwarty (bez ograniczeń i podziałów wiekowych). Praca Małgosi otrzymała wyróżnienie i nominację do udziału w wystawie. Jako jedna z 34. zwycięskich prac uświetniła wnętrze Dworku Sierakowskich w Sopocie.
 
< Poprzedni   Następny >
Wyszukiwarka
 
Biuletyn Informacji Publicznej
 
Współpraca
 
Telewizja Powiatowa Myślenice