Aktualności arrow Aktualności arrow Po raz kolejny przy dobczyckim stole
Po raz kolejny przy dobczyckim stole
wtorek, 24 grudzień 2013
 Image
 
Po raz dwunasty w Dobczycach odbyło się wigilijne spotkanie „pod chmurką”, na które Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu zaprasza rokrocznie wszystkich mieszkańców. Tradycyjnie przy rozlegały się dźwięki pastorałek i kolęd, a nad wszystkim unosił się zapach wigilijnych potraw.
 
Image
 
Image
 
Pierwsza wigilia, którą zapoczątkowali uczniowie z Klubu Ośmiu działającego przy Zespole Szkół Technicznych i Rolniczych z ul. Górskiej (pod opieką nauczycielki Iwony Puchały) odbyła się w 2001 r. wtedy jeszcze nie było kuchni na rynku. Uczniowie, którym już wtedy partnerował Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu, wchodzili m.in. do sklepów w Rynku, zatrzymywali przechodniów i dzielili się z nimi chlebem, składali życzenia.
 
Image
 
Image
 
W kolejnych latach ten zwyczaj ewoluował – obok św. Floriana w Rynku stanęła szopka bożonarodzeniowa, a mieszkańcy zapraszani byli do wspólnego stołu, na którym pojawiły się opłatki. Tak jest do dziś. Życzenia dobczycanom i mieszkańcom gminy składają przedstawiciele władz miasta i dobczyckiej parafii.
 
Image
 
Image
 
Kolędy i pastorałki przy szopie śpiewają dzieci i młodzież z miejscowych szkół i przedszkoli. W tym roku dla uczestników wigilii w Rynku wystąpili uczniowie z SP w Dobczycach, Orkiestra Dęta OSP z Dobczyc oraz Pastuszkowie z Dobczyc.
 
Image
 
Image
 
O pierwszych wigiliach przypomniały Iwona Puchała i kierująca wtedy Klubem Ośmiu z ramienia uczniów – Ewelina Korecka. Pyszności wigilijne przygotowała w tym roku niezawodna ekipa pani Krystyny Woźniczki.
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
< Poprzedni   Następny >
Wyszukiwarka
 
Biuletyn Informacji Publicznej
 
Współpraca
 
Telewizja Powiatowa Myślenice