Aktualności arrow Aktualności arrow Podziękowania dla Zespołu Pieśni i Tańca "Dobczyce"
Podziękowania dla Zespołu Pieśni i Tańca "Dobczyce"
piątek, 29 listopad 2013
 Image
 
Podziękowania dla Zespołu Pieśni i Tańca „Dobczyce” wręczyli burmistrz Marcin Pawlak i wiceburmistrz Paweł Machnicki podczas spotkania w Regionalnym Centrum Oświatowo-Sportowym. Zespół Pieśni i Tańca Dobczyce, na zaproszenie władz miasta Versmold obok zespołów z Hiszpanii, Serbii oraz Niemiec, wystąpił w październiku podczas Festiwalu Folkloru w mieście partnerskim. Tancerze zostali przyjęci z entuzjazmem, a owacje publiczności zebranej w hali sportowej nie miały końca.
 
 Image
 
 Image
 
- Mamy wielu przyjaciół w Versmold, którzy byli zadowoleni, że impreza im się udała – mówił na początku spotkania podsumowującego wyjazd w RCOS Paweł Machnicki – Jesteście po części współautorami tego sukcesu – skierował słowa do Zespołu – i widać, że czerpiecie radość z tego co robicie.
 
Image
 
Image
 
Wiceburmistrz podkreślił rolę i znaczenie pozytywnej promocji naszego kraju w Niemczech.
 
 Image
 
 Image
 
- Przez to jak was postrzegają w Niemczech, tak nas Polaków widzą. Postrzeganie nas jako kraju, samych ludzi zmieniła się diametralnie. Początki nie były łatwe. Teraz jesteśmy normalnymi partnerami. Nie ma stereotypów, które kiedyś były, kompleksów.
 
 Image
 
 Image
 
Podziękowania i gratulacje złożył również burmistrz Marcin Pawlak:
Dzięki waszym występom budujecie wyraźnie wizję Polaka, od którego można się uczyć i trzeba się uczyć.
 
 Image
 
 Image
 
Chcąc docenić poświęcenie i trud członków ZPiT burmistrzowie wręczyli instruktorowi Zespołu Adrianowi Kulikowi, opiekunom oraz tancerzom, listy gratulacyjne. Główną nagrodą dla Zespołu będzie obóz taneczny, który będzie zorganizowany w najbliższe wakacje. Zainteresowanych obejrzeniem zdjęć i przeczytaniem obszernej relacji z przebiegu Festiwalu Folkloru zapraszamy na stronę miasta Versmold .
 
 Image
 
 Image
 
< Poprzedni   Następny >
Wyszukiwarka
 
Biuletyn Informacji Publicznej
 
Współpraca
 
Telewizja Powiatowa Myślenice