Aktualności arrow Aktualności arrow Największe utwory Anny German zabrzmiały w Kawiarni Muzycznej MGOKiS
Największe utwory Anny German zabrzmiały w Kawiarni Muzycznej MGOKiS
środa, 27 listopad 2013
Image
 
W niedzielne popołudnie, 24 listopada we foyer Regionalnego Centrum Oświatowo-Sportowego w Dobczycach przypomniane zostały najpiękniejsze piosenki jednej z najwybitniejszych gwiazd polskiej sceny muzycznej - Anny German. Podczas VII koncertu z cyklu „Kawiarnia Muzyczna MGOKiS” publiczność usłyszała takie melodie jak „Tańczące Eurydyki”, „Bal u Posejdona”, „Tango D'Amore”, „To chyba maj”, „Miłość w Portofino”, „Cyganeria” czy „Człowieczy los”. Nie zabrakło utworów włoskojęzycznych i rosyjskojęzycznych, takich jak choćby „Feniculi Fenicula”, „Wróć do Sorrento” czy Katiusza. Żywa reakcja publiczności była doskonałym dowodem na to, że przeboje Anny German są nieśmiertelne.
 
Image
 
Muzyczny życiorys Anny German przypomniała Państwu doskonała wokalistka i znakomici muzycy:
Katarzyna Radwańska - wokalistka m.in. zespołu „MusicWay” i projektu Tribute to Abba. Od 11 lat związana z legendarnym krakowskim zespołem „Boba Jazz Band”, Triem Wojciecha Groborza oraz wieloma znakomitymi krakowskimi muzykami. Laureatka wyróżnienia w Konkursie Wokalistów Jazzowych w Zamościu, laureatka II miejsca w Wojewódzkim Konkursie Poezji Śpiewanej w Krakowie, uczestniczka licznych festiwali jazzowych m.in.: „Bielskiej Zadymki Jazzowej”, „Krakowskich Zaduszek Jazzowych”, Festiwalu w Old Sacramento, „Baszta Jazz Festivalu”, „Letniego Festiwalu Jazzowego” w Piwnicy pod Baranami. Współpracowała m.in. ze szwedzkim zespołem „Dixieland Society”, „The Willows Revival Singers”, formacją Leszka Żądły, a także z „Big Warsaw Band”, „Old Metropolitan Band” oraz z rewelacyjnym krakowskim „Jazz Band Ball”.
 
Image
 
Wojciech Wachułka (instrumenty klawiszowe) - obdarzony ogromną intuicją muzyczną, jeden z najbardziej wziętych pianistów w Krakowie. Występował na scenach niemal całego świata, zarówno w formacjach muzycznych, jak i zespołach teatralnych, gdzie często bywa akompaniatorem. Chętnie grywa w big-bandach, ma więc na koncie także sporo realizacji telewizyjnych. Na scenie lubi łączyć jazz z muzyką rozrywkową i w tej tonacji mieści się styl jego akompaniamentu. Potrafi doskonale podkreślić charakter wokalu.
 
Image
 
Bartłomiej Szczepański (perkusja, instrumenty perkusyjne) - absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie, artysta Teatru im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Zakopanem oraz Krakowskiego Teatru Kto.
 
Image
 
Już dziś zapraszamy na kolejny koncert. W styczniu Kawiarni Muzycznej MGOKiS zagoszczą największe przeboje Anny Jantar.
 
Image
 
< Poprzedni   Następny >
Wyszukiwarka
 
Biuletyn Informacji Publicznej
 
Współpraca
 
Telewizja Powiatowa Myślenice