Aktualności arrow Aktualności arrow "Zamieńmy się szafami" - odsłona druga
"Zamieńmy się szafami" - odsłona druga
wtorek, 19 listopad 2013
 Image
 
W Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu odbyła się II edycja akcji „Zamieńmy się szafami”. W trakcie imprezy uczestnicy wymieniali się lub sprzedawali za grosze ubrania, akcesoria i zabawki, a to czego nie wymienili i nie sprzedali, oddali do Domu Samotnej Matki i Dziecka w Krakowie. Możliwość przewietrzenia szafy, a przy okazji pomoc potrzebującym spodobała się wielu osobom, bowiem uczestnicy dopisali.
 
Image
 
Podczas gdy mamy odświeżały swoją garderobę, maluchy wzięły udział w warsztatach plastycznych zorganizowanych przez Lucynę Targosz z asystą Anny Mickiewicz. Z papierowych rolek, plastikowych butelek i bibuły powstawały szalone projekty. W trakcie imprezy Fundacja Biuro Inicjatyw Społecznych przeprowadziła konsultacje społeczne. Dzięki temu, zgodnie z sugestią uczestników, kolejna wymiana zostanie poszerzona o wymianę książek, w planach są również ciekawe warsztaty dla dorosłych.
 
 Image
 
 Image
 
Akcja „Zamieńmy się szafami” idealnie wpisuje się w dzisiejszy międzynarodowy trend, który opisuje m.in. Szymon Krawiec w tygodniku Wprost nr 47/2013, w artykule „Nie kupię, nie sprzedam, zamienię”. Idee nadawania drugiego życia niepotrzebnej rzeczy, ograniczania konsumpcjonizmu, „slow life” przyświecały pomysłodawczyniom akcji „Zamieńmy się szafami... Żyjmy z pomysłem” - Katarzynie Materek-Reszce ze Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych Ispina oraz Ewelinie Skrzydlewskiej-Bartosik z Femi Sfera - fitness&beauty.
 
 Image
 
 Image
 
Impreza nie doszłaby do skutku gdyby nie dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu –Andrzej Topa – który zawsze bardzo chętnie udostępnia przestrzeń ośrodka dla ciekawych inicjatyw. Niezawodnym partnerem była także Rucola Cafe, która serwowała pyszną włoską kawę i ciasto w atrakcyjnej cenie.
 
Image
 
Image
 
Akcja „Zamieńmy się szafami... Żyjmy z pomysłem” była współfinansowana ze środków Gminy Dobczyce. Kolejna edycja odbędzie się wiosną 2014r.
 
Image 
 
Ewelina Skrzydlewska-Bartosik
 
< Poprzedni   Następny >
Wyszukiwarka
 
Biuletyn Informacji Publicznej
 
Współpraca
 
Telewizja Powiatowa Myślenice