Aktualności arrow Aktualności arrow "Smok Wawelski" z wizytą w Dobczycach
"Smok Wawelski" z wizytą w Dobczycach
sobota, 02 listopad 2013

Image

 

Smok Wawelski, zgodnie ze złożonymi dzieciom obietnicami, zawitał do Dobczyc 28 października. Do Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Dobczycach przyjechali aktorzy ze Studia Małych Form Teatralnych „Sztuka”. Artyści przedstawili dzieciom historię legendarnego smoka mieszkającego w pieczarach Wzgórza Wawelskiego. Na spektakl zaproszone zostały dzieci z okolicznych przedszkoli oraz szkół podstawowych.

 

Image

Image

Dzieci miały okazję oglądać występy aktorów na żywo, mogły również z bliska podziwiać ich kostiumy oraz uczestniczyć w zabawach organizowanych przez aktorów. W czasie przedstawienia pani wybrała z widowni kilka dziewczynek i kilku chłopców, którzy wraz z nią zatańczyli krakowiaka. Miłą atmosferę dopełniły duże brawa.

Image

Image

Studio „Sztuka” wystawiając „Smoka Wawelskiego” chciało zwrócić uwagę na wartości moralne, opiekuńczość, odpowiedzialność, wspólną pracę i odwagę. Przedstawienie miało pokazać dzieciom ważną rolę przyjaźni, wskazać potrzebę kierowania się w życiu zasadami etyki. W godzinach 9-10 oraz 10-11 Studio Małych Form Teatralnych wystawiło dwukrotnie „Smoka Wawelskiego” – na spektakl w sumie przyszło około 700. dzieci.

Image

Image

 
< Poprzedni   Następny >
Wyszukiwarka
 
Biuletyn Informacji Publicznej
 
Współpraca
 
Telewizja Powiatowa Myślenice