Aktualności arrow Aktualności arrow VII Wojewódzki Turniej Tańców Polskich "O Puchar Burmistrza Dobczyc" za nami
VII Wojewódzki Turniej Tańców Polskich "O Puchar Burmistrza Dobczyc" za nami
wtorek, 15 październik 2013
Image

W niedzielne popołudnie, 13 października, w hali sportowej Regionalnego Centrum Oświatowo-Sportowego, przeprowadzony został VII Turniej Tańców Polskich „O Puchar Burmistrza Dobczyc”. Organizatorami Turnieju byli: Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Dobczycach, Stowarzyszenie „Dobczycki Klub Europejski”, Gmina Dobczyce oraz Starostwo Powiatowe w Myślenicach. Honorowy Patronat nad Turniejem objął Marcin Pawlak, Burmistrz Gminy i Miasta Dobczyce. Do Turnieju zgłoszono 34 pary (68 uczestników) zrzeszone w 6. klubach.

Image
Na dobczyckim parkiecie zatańczyli przedstawiciele z: Klubu Tańców Polskich „Maki i Powoje” z Krakowa, Międzyszkolnego Ludowego Zespołu Pieśni i Tańca „Krakowiak” z Krakowa, Klubu Tańców Polskich działającego przy Fundacji im. Księdza Siemaszki z Piekar, Zespołu Pieśni i Tańca „Małe Podlasie” z Siemiatycz, Zespołu Pieśni i Tańca „Silesianie” z Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, Zespołu Pieśni i Tańca „Dobczyce”. 
W jury konkursowym zasiedli znakomici specjaliści i instruktorzy z dziedziny tańca: 
 
Image

Sędzia Główny, Sędzia A - Krzysztof Szyszko, Siemiatycze 
Sędzia B - Anna Gryszun, Kraków 
 Sędzia C - Wojciech Płocica, Koszęcin 
Sędzia D - Izabela Zając-Siwczyk, Kraków 
 Sędzia E - Przemysław Folta, Kraków 
 Sędzia Skrutiner – Artur Drąg, Kraków 

Image

 Po zaciętej rywalizacji, ostateczne wyniki Turnieju prezentują się następująco: 

Image

 Puchar Starosty Powiatu Myślenickiego: Grzegorz Galos i Wiktoria Trybek 

Image

Kategoria I 
I miejsce: Jakub Lalik, Dagmara Gąstoł, MLZSiT 'KRAKOWIAK", Kraków 
II miejsce: Wiktor Kasprzycki, Dorota Sikora, KTP Fund.Siemaszki, Piekary 
III miejsce: Michał Klimek, Julia Guzy, KTP "MAKI i POWOJE" 
IV miejsce: Grzegorz Galos, Wiktoria Trybek, KTP Fund.Siemaszki, Piekary 
V miejsce: Maciej Szewczyk, Kaja Kolińska, ZPiT "DOBCZYCE", Dobczyce 
VI miejsce: Michał Berbeć, Małgorzata Witalec, KTP Fund.Siemaszki, Piekary 
VII miejsce: Mikołaj Pasionek, Oliwia Jędrszczyk, MLZSiT 'KRAKOWIAK", Kraków
VII miejsce: Kacper Ptak, Jagoda Miąsko, ZPiT "DOBCZYCE", Dobczyce 
VII miejsce: Piotr Soból, Angelika Lenart, KTP Fund.Siemaszki, Piekary 

Image

Kategoria II A 
Pokaz pary: Michał Boroń, Zuzanna Chmielowska, KTP "MAKI i POWOJE", Kraków 

Image

Kategoria II B 
I miejsce: Michał Seweryn, Emilia Bartuś, KTP "MAKI i POWOJE", Kraków 
II miejsce: Mikołaj Szafraniec, Julia Pater, MLZSiT 'KRAKOWIAK", Kraków 
III miejsce: Szczepan Trybek, Aniela Biczak, KTP Fund.Siemaszki, Piekary 
IV miejsce: Wojciech Domagała, Nikola Michalak, ZPiT "DOBCZYCE", Dobczyce 
V miejsce: Michał Sikora, Agnieszka Kudłek, KTP Fund.Siemaszki, Piekary 
VI Kornel Woźniak, Julia Klimek, ZPiT "DOBCZYCE", Dobczyce 

Image

Image

Kategoria III Open 
I miejsce: Mikołaj Boroń, Klaudia Bonarek, KTP "MAKI i POWOJE",Kraków 
II miejsce: Maciej Ślęczka, Katarzyna Serwińska, KTP "MAKI i POWOJE", Kraków 
III miejsce: Mateusz Pilecki, Barbara Nowak, KTP "MAKI i POWOJE", Kraków
 
Image

Image

Kategoria IV A 
I miejsce: Damian Tryniszewski, Karolina Kaczmarska, ZPiT "MAŁE PODLASIE" Siemiatycze 
II miejsce: Filip Zinkiewicz, Zuzanna Jachimczuk, ZPiT "MAŁE PODLASIE" Siemiatycze 
III miejsce: Miłosz Boroń, Aleksandra Serafin, KTP "MAKI i POWOJE", Kraków 
IV miejsce: Jakub Maniecki, Kinga Bryk, ZPiT "DOBCZYCE", Dobczyce
 
Image

Image

Kategoria IV B 
I miejsce: Jerzy Seweryn, Aleksandra Gruszka, MLZSiT 'KRAKOWIAK", Kraków 
II miejsce: Sebastian Urbaniec, Weronika Sroka, KTP Fund.Siemaszki, Piekary 
III miejsce: Paweł Chlebda, Aleksandra Siatka, ZPiT "DOBCZYCE", Dobczyce 
IV miejsce: Krystian Przęczek, Agnieszka Zając, ZPiT "DOBCZYCE", Dobczyce 
V miejsce: Paweł Maniecki, Dominika Targosz, ZPiT "DOBCZYCE", Dobczyce 

Image

Image

Kategoria V Open 
I miejsce: Aleksander Jantas, Alina Boroń, KTP "MAKI i POWOJE", Kraków 
II miejsce: Mateusz Pryk, Zuzanna Ciaćma, MLZSiT 'KRAKOWIAK", Kraków 
III miejsce: Łukasz Radzik, Anna Kotyczka, ZPiT Silesianie, Katowice 

Image

Image

 Kategoria VII 
I miejsce: Marcin Boroń, Katarzyna Świątek, KTP "MAKI i POWOJE", Kraków 
II miejsce: Krzysztof Jantas, Barbara Jantas, KTP "MAKI i POWOJE", Kraków 
III miejsce: Janusz Kozień, Lucyna Sławińska-Targosz, ZPiT "DOBCZYCE", Dobczyce 

Image

Image

Laureaci pierwszych miejsc otrzymali Puchary Burmistrza Dobczyc, laureaci miejsc na podiach otrzymali dyplomy, medale oraz nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Myślenicach, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Dobczycach oraz sponsorów. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i słodki upominek.
 
Image
 
Image

Image

Organizatorzy Turnieju serdecznie dziękują wszystkim sponsorom, którzy wsparli finansowo lub rzeczowo organizację turnieju, a byli to: PHUP„Marbud” Marian Masełko, Ubezpieczenia Krzysztof Zahel, hurtownia Elster, firma Larkis, Gminna Spółdzielnia „Samopomoc Chłopska” Dobczyce, hurtownia armatury „Rymax”, „El-Dom” Gdów, Kowalstwo Artystyczne Krzysztof Banaś, Okregowa Stacja Kontroli Pojazdów Marek Rozwadowski, Art- Ogród Robert Cielecki, Gospodarstwo Agroturystyczne „Pod Gruszą” Michał Murzyn, Ośrodek Szkoleniowo-Wypoczynkowy Jałowcowa Góra, firma Justa, Kobielnik, hurtownia Elkal, wulkanizacja i wypożyczalnia przyczep / lawet Ryszard Płonka, Firma Handlowo – Usługowa „Sprint” Jarosław Sztorc, „Aga” Gdów, Kuracjusz Beskidzki, Salon Fryzjerski Ładyga, firma Alpha Technology, Biuro Rachunkowe Stanisław Spytek, Bank Spółdzielczy w Dobczycach.           
 
Image

Image

Image
 
Image

Image



 
< Poprzedni   Następny >
Wyszukiwarka
 
Biuletyn Informacji Publicznej
 
Współpraca
 
Telewizja Powiatowa Myślenice