Aktualności
Aktualności
"Ptaki Cudaki" Patrycji Zając i Aleksandry Kalęby nagrodzone w międzynarodowym konkursie plastycznym
Aktualności
czwartek, 24 kwiecień 2014
 Image
 
Patrycja Zając, uczestniczka zajęć kółka plastycznego MGOKiS Dobczyce, w grupie Lucyny Sławińskiej Targosz zajęła III miejsce w II grupie wiekowej (klasy I-III szkół podstawowych), prace w formie płaskiej w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Ptaki Cudaki”. Wyróżnienie w kategorii klas gimnazjalnych przypadło w udziale Aleksandrze Kalębie, reprezentującej Gimnazjum im. Jana Pawła II w Dobczycach.
 
Image 
Czytaj całość...
 
Dawnych wspomnień czar
Aktualności
poniedziałek, 07 kwiecień 2014
Image
 
Dwugodzinny koncert Marii Niewitały, który odbył się 6 kwietnia w Regionalnym Centrum Oświatowo-Sportowym, był prawdziwą ucztą dla miłośników polskiej muzyki rozrywkowej lat 30 – 60. Publiczność wysłuchała znanych przebojów, m.in.: Serduszko puka w rytmie cha cha, Kasztany, Jeszcze nie wiem, Alabama, Gdy mi ciebie zabraknie; w aranżacjach Romana Michalika.
Czytaj całość...
 
Wybrano najładniejsze maski karnawałowe
Aktualności
czwartek, 03 kwiecień 2014
 Image
 
Rozstrzygnięty został konkurs na najładniejszą maskę karnawałową. W tym roku jury, w składzie: Cecylia Frajtag, Anna Mickiewicz i Aleksandra Klich, wybierały wśród 118 prac nadesłanych przez dzieci i młodzież z przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjum z gminy Dobczyce. Wręczenie nagród dla laureatów odbędzie się we wtorek, 8 kwietnia o godz. 10 w Kawiarni Złoty Kłos w Rynku w Dobczycach.
Czytaj całość...
 
Czesław Niemen bohaterem X Kawiarni Muzycznej
Aktualności
poniedziałek, 24 marzec 2014
Image
 
Jubileuszowa, X Kawiarnia Muzyczna, poświęcona była życiu i twórczości Czesława Niemena. Jego przeboje wyśpiewał na dobczyckiej scenie Grzegorz Dowgiałło. Publiczność – zachwycona oryginalnym głosem i charyzmą wykonawcy, a także aranżacją znanych utworów niezapomnianego artysty - zgotowała zespołowi owacje na stojąco.
Czytaj całość...
 
Międzynarodowy sukces Małgorzaty Bławut
Aktualności
środa, 19 marzec 2014
 Image
 
Jeszcze nie ochłonęła po ogólnopolskim konkursie z lutego, w którym zdobyła główną nagrodę a już 7 marca świętowała kolejny tryumf. Małgosia Błaut, trzynastolatka z Nowej Wsi, tym razem znalazła się w gronie laureatów prestiżowego konkursu międzynarodowego. Był to XVIII Międzynarodowy Konkurs Plastyczny „To, co piękne wokół nas”, zorganizowany przez Dąbrowski Młodzieżowy Ośrodek Pracy Twórczej. Konkurs był częścią projektu edukacyjnego: „Mistrzowskie drogi, uczniowskie ścieżki”, realizowanego pod patronatem Prezydenta Dąbrowy Górniczej.
Czytaj całość...
 
Dla Pań i o Paniach - Być Kobietą w RCOS po raz drugi
Aktualności
poniedziałek, 10 marzec 2014
 Image
 
Pokazy mody, bajkowe postaci, bajkowa atmosfera – niezwykły pokaz tańca i nastrojowy recital. To popołudnie w RCOS przygotowane było z myślą o paniach – dla pań, które licznie odwiedziły hol budynku przy Szkolnej – także w towarzystwie panów i dzieci. Impreza została zorganizowana po raz drugi i po raz drugi przyświecały jej słowa piosenki, którą śpiewa Alicja Majewska: „Być kobietą… Być kobietą…”. Organizatorzy Imprezy: Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych „Ispina” Dobczyce, Femi-Sfera oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Dobczycach, we współpracy z Zespołem Tańca Nowoczesnego „Intox”, Zespołem Szkół im. Józefa Tischnera oraz lokalnymi firmami działających z myślą o kobietach i dla kobiet, po dużym sukcesie, jakim okazała się I edycja, postanowili że taka impreza – dedykowana kobietom – koniecznie musi się odbyć po raz kolejny. I tak Panie zdominowały RCOS 9 marca.
Czytaj całość...
 
Trzy statuetki w Ogólnopolskim Festiwalu Tanecznym dla Zespołu "Intox"
Aktualności
poniedziałek, 10 marzec 2014
 Image
 
Tancerki z Zespołu „Intox”, działającego przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Dobczycach, 8 marca wzięły udział w VII Ogólnopolskim Festiwalu Tanecznym „Róża 2014”, zorganizowanym przez UKS „Orlęta” oraz Miejski Dom Kultury „Kazimierz” w Sosnowcu. Nasze dziewczęta zdobyły aż trzy statuetki – po jednej dla każdej z występujących grup.
 
 Image
Zdjęcia zespołu wykonano podczas imprezy "Być kobietą, być kobietą" 9 marca w RCOS
Czytaj całość...
 
Austriackie gadanie w mieście nad Rabą
Aktualności
niedziela, 02 marzec 2014
Image
 
- To znawcy Krakowa, naukowcy, twórcy krakauerologii – nauki o wyższości Krakowa nad resztą ziemskiego padołu – zapowiedziała gości piątkowego wieczoru, 28 lutego, Elżbieta Kautsch, prezes Stowarzyszenia Ispina.
Mieczysław Czuma i Leszek Mazan – znawcy Galicji, redaktorzy znanych krakowskich tytułów (Przekrój, Dziennik Polski), ludzie zasłużeni wielce dla polskiej kultury byli gośćmi dobczyckiego RCOS. Organizatorami spotkania byli Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych Ispina oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Dobczycach, a do Dobczyc zaprosił panów Stanisław Bisztyga.
Czytaj całość...
 
"Słowiańska dusza" Konrada Cygala
Aktualności
poniedziałek, 24 luty 2014
 Image
 
Konrad Cygal – młody, uzdolniony mieszkaniec Dobczyc, który jest studentem Akademii Muzycznej w Katowicach (śpiew klasyczny), był gościem dziewiątej Kawiarni Muzycznej MGOKiS. Koncert w wykonaniu naszego krajana był wyjątkowy – ze sceny popłynęły dźwięki pięknych i delikatnych w brzmieniu pieśni i arii kompozytorów słowiańskich. Konradowi na scenie towarzyszyły uzdolnione koleżanki: Michalina Kałużny – akompaniująca na pianinie i Joanna Pietrzyk w roli konferansjerki.
Czytaj całość...
 
Maraton Dance&Fitnes
Aktualności
niedziela, 23 luty 2014
 Image
 
W sobotnie popołudnie, 22 lutego, we foyer Regionalnego Centrum Oświatowo-Sportowego w Dobczycach, odbył się Karnawałowy Maraton Dance&Fitness. W programie imprezy znalazły się ponad dwie godziny zabawy, tańca i ruchu, m.in. Zumba, Latino, Afro Dance i stretching. Wśród uczestników imprezy rozlosowano nagrody ufundowane przez Sklep Sportowy Negra oraz Femi-Sferę. Każdy uczestnik otrzymał napój marki OSHEE!
Czytaj całość...
 
Talent Małgorzaty Bławut po raz kolejny nagrodzony w konkursie ogólnopolskim
Aktualności
poniedziałek, 17 luty 2014
 Image
 
Prace 13-letniej Małgorzaty Bławut (na zdjęciu z pierwsza z lewej) z Nowej Wsi, po raz kolejny okazały się najlepsze w Polsce. Młoda plastyczka zdobyła I Nagrodę w VII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Moja Kartka Walentynkowa”, zorganizowanym przez Dom Kultury w Kielcach (kilka miesięcy wcześniej Małgosia również zajęła I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pt. „Światło”).
Wyróżnieniami uhonorowane zostały: Jowita Święch (14 lat) i Zuzanna Zych (11 lat). Wszystkie dziewczęta wykonały kartki na zajęciach kółka plastycznego MGOKiS Dobczyce, prowadzonych przez Paulinę Steligę w Nowej Wsi
Czytaj całość...
 
Kawiarnia Muzyczna MGOKiS: Anna Jantar - Wspomnienie
Aktualności
wtorek, 28 styczeń 2014
Image
 
„Tyle słońca w całym mieście”, „Radość najpiękniejszych lat”, „Nie wierz mi nie ufaj mi”, „Tylko mnie poproś do tańca”, „Moje jedyne marzenie”, „Za każdy uśmiech Twój”, „Za wszystkie noce” – tych i wielu innych przebojów z repertuaru jednej z najwybitniejszych gwiazd polskiej estrady, Anny Jantar, wysłuchała publiczność w niedzielny wieczór 26 stycznia, w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Dobczycach. Wieczór poświęcony artystce odbył się w ramach VIII koncertu z cyklu „Kawiarnia Muzyczna MGOKiS”, we foyer Regionalnego Centrum Oświatowo-Sportowego.
Czytaj całość...
 
"Hej kolęda, kolęda...!" wybrzmiało na auli RCOS w Dobczycach
Aktualności
środa, 22 styczeń 2014
Image 
 
Po raz pierwszy Dobczyce gościły grupy kolędnicze z całego powiatu. Na scenie auli widowiskowej, 19 stycznia, zaprezentowało się 6 zespołów – w tym trzy z gminy Dobczyce. Zanim jednak rozpoczęły się przesłuchania konkursowe, wszystkie grupy zebrały się przed szopką w Rynku, gdzie wspólnie zaśpiewały kolędy a następnie przemaszerowały w barwnym korowodzie do Regionalnego Centrum Oświatowo-Sportowego.
Czytaj całość...
 
Noworoczny Koncert ZPiT Dobczyce
Aktualności
wtorek, 14 styczeń 2014
Image
 
Druga niedziela nowego roku na długo zapadnie w pamięć osób, które tego dnia wybrały się na Koncert Noworoczny Zespołu Pieśni i Tańca Dobczyce, do auli widowiskowej Regionalnego Centrum Oświatowo-Sportowego w Dobczycach. Występ dzieci i młodzieży zobaczyło blisko pół tysiąca widzów.
Czytaj całość...
 
Małgosia Bławut z Nowej Wsi zwyciężczynią Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego
Aktualności
czwartek, 09 styczeń 2014
 Image
 
Małgorzata Bławut, 12-letnia młoda artystka, uczestniczka zajęć plastycznych w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury Sportu w Dobczycach – Oddział Nowa Wieś, zdobyła I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pt. „Światło”. Konkurs zorganizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury w Krakowie cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Jury miało niełatwe zadanie wyłonienia laureatów spośród prawie 800. uczestników.
Czytaj całość...
 
Big Band Dobczyce zakolędował w rytmie swinga
Aktualności
wtorek, 07 styczeń 2014
Image
 
W wieczór Trzech Króli, w Regionalnym Centrum Oświatowo-Sportowym, po rocznej przerwie, ponownie zabrzmiały kolędy, pastorałki i piosenki świąteczne w wykonaniu Big Bandu Dobczyce. Ze sceny popłynęły znakomite utwory anglojęzyczne, takie jak m.in. „White Christmas”, „Have Yourself a Merry Little Christmas”, „Mery Christmas Everyone”, „Jingle Bells”, „Baby It's Cold outside”, „Santa Baby” czy „Silent Night”. Obok nich pojawiły się najpiękniejsze polskie kolędy, takie jak choćby „Tryumfy Króla Niebieskiego” czy „W żłobie leży” – wszystkie w niezwykle energetyzujących aranżacjach.
Czytaj całość...
 
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 63 - 93 z 508
Wyszukiwarka
 
Biuletyn Informacji Publicznej
 
Współpraca
 
Telewizja Powiatowa Myślenice