Aktualności
Aktualności
Wigilia "pod chmurką" - z kolędami przy dobczyckiej szopie
Aktualności
poniedziałek, 22 grudzień 2014
 Image
 
Mieszkańcy gminy po raz trzynasty spotkali się w Rynku, przy strażnicy, na Wigilii Ulicznej. To już niekwestionowana tradycja gminna – rozpoczęli ją wolontariusze z Zespołu Szkół Technicznych i Rolniczych, którzy, przed Wigilią, chodzili z koszami chleba po ulicach Dobczyc i częstując nim mieszkańców, składali życzenia na święta.
Czytaj całość...
 
Orkiestra Dęta "Dobczyce" zakolędowała z Polsatem
Aktualności
piątek, 19 grudzień 2014
 Image
 
Zdjęcie: źródło lovekrakow.pl
 
Orkiestra Dęta „Dobczyce”, pod kierownictwem Józefa Manieckiego, została zaproszona do udziału w wyjątkowym koncercie kolęd, który odbył się 17 grudnia o godz. 20:00 w kolegiacie św. Anny w Krakowie. Podczas koncertu, znakomici artyści polskiej estrady, m.in. Zbigniew Wodecki, Grzegorz Markowski, Jacek Wójcicki, Anna Wyszkoni, Ewa Farna, Sylwia Grzeszczak, Stanisław Karpiel-Bułecka, Zygmunt Kukla, grupa „Pectus”, zaprezentowali interpretacje najstarszych pieśni bożonarodzeniowych, zaaranżowanych przez Zbigniewa Kuklę i jego zespół.
Towarzyszyły im chóry, zespoły pieśni i tańca oraz orkiestry - w tym nasza, dobczycka Orkiestra. Koncert poprowadzili Paulina Sykut-Jeżyna i Maciej Dowbor.
Całe widowisko zostało zarejestrowane przez kamery telewizji Polsat. Widzowie będą mogli je obejrzeć na antenie 24 grudnia o godz. 16.45 oraz 25 grudnia o godz. 12.45.
 
Czytaj całość...
 
Muzyka Gospel zabrzmiała w Kawiarni Muzycznej MGOKiS
Aktualności
wtorek, 16 grudzień 2014
 Image
 
Za nami XIII koncert z cyklu „Kawiarnia Muzyczna MGOKiS” - 14 grudnia 2014, dwa zespoły: Angeli z Sieprawia pod kierownictwem Ewy Kapelskiej-Słysz oraz Soul'n'Voices z Krakowa, pod kierownictwem Mateusza Pitali, połączyły siły, by przed świętami głosić Dobrą Nowinę. Na scenie Regionalnego Centrum Oświatowo-Sportowego w Dobczycach pojawiła się rekordowa ilość wykonawców: 30 wokalistów i 4 muzyków.
Czytaj całość...
 
Wernisaż wystawy Bartosza Kosiora
Aktualności
czwartek, 11 grudzień 2014
 Image
 
Znajomi, przyjaciele, rodzina a także mieszkańcy Dobczyc przyszli licznie na wernisaż wystawy Bartosza Kosiora Szkło-Design. W czasie wernisażu artysta rozmawiał z zainteresowanymi jego pracami, które imponująco wyglądały we wnętrzach dobczyckiego RCOS.
Czytaj całość...
 
Zespół Taneczny "Intox" z kolejnymi sukcesami
Aktualności
poniedziałek, 08 grudzień 2014
Image 
 
Średnia grupa „Intox” wzięła udział w IX Otwartym Turnieju Zespołów Cheerleaders VIPERA COSMETICS Edition, który odbył się 29 listopada w Skawinie. W konkursie wystartowały 23 zespoły, reprezentujące m.in. Kraków, Zielonki, Krzeszowice, Skawinę, Tarnów, Mszczonów, Knurów, Sosnowiec i Dobczyce. Do finału w kategorii Junior zakwalifikowało się 6 z 8 startujących grup, w tym - dziewczęta z dobczyckiego „Intoxu”. Doskonała forma dziewcząt i świetne przygotowanie taneczne, zapewniły im bardzo wysokie miejsce w klasyfikacji końcowej. Zespół uplasował się ostatecznie na II miejscu podium.
Czytaj całość...
 
Mikołaj odwiedził Dobczyce
Aktualności
poniedziałek, 08 grudzień 2014
 Image
 
Święty Mikołaj odwiedził dobczycki Rynek. Jak co roku, sędziwy dobrodziej wyruszył z RCOS-u w eskorcie policji, aby kilkanaście minut po godzinie 12. obdarować łakociami wszystkich zebranych pod strażnicą.
Czytaj całość...
 
Dob'Trendy - wyniki przeglądu
Aktualności
sobota, 29 listopad 2014

 Image

Podajemy wyniki VIII Powiatowego Przeglądu Piosenki Karaoke Dob'Trendy 2014. Zwycięzcom gratulujemy.

 
"Wyginam śmiało ciało, a wcześniej się nie dało". Pokaz akrobatyczno-gimnastyczny
Aktualności
czwartek, 27 listopad 2014
 Image
 
Blisko 80 gimnastyków wyginało śmiało ciało podczas pokazu akrobatyczno-gimnastycznego w Regionalnym Centrum Oświatowo-Sportowym w Dobczycach 26 listopada. Pokaz był podsumowaniem projektu realizowanego od sierpnia przez gminę Dobczyce pt.: „Organizacja zajęć z gimnastyki sportowej, obozu kondycyjnego dla dzieci i młodzieży obszaru LGD Turystyczna Podkowa i pokazu gimnastycznego oraz zakup urządzeń gimnastycznych”. Uczestniczyło w nim 36. dzieci z gminy Dobczyce w trzech grupach wiekowych: 6-8, 9-11 i 12-15 lat.
 
 Image
 
Czytaj całość...
 
MGOKiS Dobczyce rozpoczął realizację kolejnych "małych projektów"
Aktualności
czwartek, 20 listopad 2014
 Image
 
Do tej pory dzięki współfinansowaniu ze środków EFRROW objętych Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich, Miejsko-Gminnemu Ośrodkowi Kultury i Sportu w Dobczycach udało się zrealizować 5 projektów, dotyczących m.in. organizacji zajęć tanecznych, ruchowych, wokalnych, plastycznych, warsztatów z twórcami ludowymi oraz zakupu niezbędnych do przeprowadzenia zajęć materiałów, sprzętu i akcesoriów (m. in. mikrofony, radioodtwarzacz, akcesoria gimnastyczne i sportowe, antyramy, etc.), a także wyposażenia ZPiT Dobczyce oraz Big Bandu Dobczyce w stroje.
Czytaj całość...
 
Burmistrz Marcin Pawlak odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski
Aktualności
poniedziałek, 17 listopad 2014
 Image
 
Burmistrz Marcin Pawlak został uhonorowany przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi w działalności samorządowej oraz za osiągnięcia w pracy na rzecz społeczności lokalnej. Jest to drugie pod względem ważności odznaczenie, po Orderze Orła Białego przyznawane w naszym kraju. Podczas obchodów święta narodowego 11 Listopada, w imieniu Prezydenta, Order wręczył Wojewoda Małopolski.
Czytaj całość...
 
Koncert dla Polski - "Za to, że jesteś moim krajem..."
Aktualności
poniedziałek, 17 listopad 2014
 Image
 
Mieszkańcy Dobczyc w szczególny sposób uczcili tegoroczne Święto Nieopodległości. W oficjalnych uroczystościach w dobczyckim Rynku oraz we mszy świętej odprawionej w kościele parafialnym wzięli udział przedstawiciele władz, instytucji, stowarzyszeń, delegacje pocztów sztandarowych oraz mieszkańcy Dobczyc. Oprawę muzyczną uroczystości przygotowały dwie orkiestry – Orkiestra Dęta „Dobczyce” oraz Orkiestra Dęta „Barka” z Nowej Wsi, które na tę okoliczność zaprezentowały się w połączonym składzie.
 
 Image
 
Po odegraniu hymnu państwowego i złożeniu kwiatów na symbolicznym Grobie Nieznanego Żołnierza, wszyscy zebrani udali się przy dźwiękach marszów do Regionalnego Centrum Oświatowo-Sportowego w Dobczycach, gdzie oficjalną część obchodów Święta Niepodległości zakończyła ceremonia wręczenia burmistrzowi Dobczyc, Marcinowi Pawlakowi Krzyża Kawalerskiego Orderu Odrodzenia Polski – nadanego przez prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Bronisława Komorowskiego.
Czytaj całość...
 
I Turniej Tenisa Ziemnego w Dobczycach
Aktualności
poniedziałek, 27 październik 2014
 Image
 
Niekorzystna aura w niedzielne przedpołudnie, mgła i niska temperatura (zaledwie 5 stopni) nie przeszkodziła zdeterminowanym 18 amatorom gry tenisa ziemnego do rozegrania na korcie Orlik w Dobczycach, 26 października turnieju tenisa ziemnego. O godzinie 10 Burmistrz Paweł Machnicki przywitał wszystkich uczestników i wraz z głównym sędzią turnieju Grzegorzem Koskiem oficjalnie otworzył turniej.
Czytaj całość...
 
Rusza Dobczycka Liga Futsalu (Dawna DLH)
Aktualności
piątek, 10 październik 2014
Image
 
Organizatorzy Dobczyckiej Ligi Futsalu (dawniej "Dobczycka Liga Halowa") zapraszają przedstawicieli drużyn zainteresowanych wzięciem udziału w Lidze na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się 17 października o godz. 19:00 w RCOS ul. Szkolna 43. Więcej szczegółów na Facebooku.
Zainteresowane osoby proszone są o wypełnienie formularza. Formularz nie jest zobowiązujący - pozwoli jedynie organizatorom przygotować się do spotkania i przewidzieć potencjalną liczbę drużyn.
 

 
Sukcesy dobczyckiej sekcji łuczniczej - mamy złoto i brąz w Pucharze Polski
Aktualności
czwartek, 02 październik 2014
 Image
 
Magdalena Zarzycka zdobyła złoty, a Renata Leśniak – brązowy medal w Pucharze Polski w łucznictwie bloczkowym, który odbył się 6 września na warszawskim Marymoncie. To nie jedyne sukcesy dobczyckich łuczniczek.
Czytaj całość...
 
Rozśpiewały się Dobczyce. Udany koncert młodych wokalistów
Aktualności
poniedziałek, 22 wrzesień 2014
Image 
 
Dwie grupy wokalne – młodsza i starsza, Zespół Pieśni i Tańca Dobczyce, wspaniała publiczność – to doskonały przepis na udany koncert. I takim był niedzielny występ uczestników warsztatów, które odbywały się w ramach projektu „Rozśpiewane Dobczyce”.
Czytaj całość...
 
Mieszkańcy Dobczyc oddali hołd poległym
Aktualności
piątek, 19 wrzesień 2014
 Image
 
W tym roku zbiegły się ważne dla naszego kraju i naszego miasta rocznice: setna rocznica wybuchu I wojny światowej, siedemdziesiąta piąta wybuchu II wojny światowej, ważna dla naszego miasta siedemdziesiąta rocznica słynnej akcji odbicia z niemieckiego więzienia, partyzanta Andrzeja Woźniakowskiego, o pseudonimie „Prawdzic” oraz siedemdziesiąta rocznica bitwy pod Łysiną i tragicznej w skutkach pacyfikacji Wiśniowej i okolicznych miejscowości.
W celu uczczenia tych wydarzeń, 18 września odbyły się uroczystości przy symbolicznym Grobie Nieznanego Żołnierza w Rynku w Dobczycach. Hołd poległym oddali mieszkańcy, przedstawiciele władz, szkół oraz żołnierze. Co roku, dzięki pułkownikowi Krzysztofowi Miękinie, w uroczystościach bierze udział Kompania Honorowa Wojska Polskiego. Poprowadził ją podporucznik Robert Połetek wraz z 6. Batalionem Dowodzenia 6. Brygady Powietrzno-Desantowej z Krakowa.
Czytaj całość...
 
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 32 - 62 z 508
Wyszukiwarka
 
Biuletyn Informacji Publicznej
 
Współpraca
 
Telewizja Powiatowa Myślenice