Aktualności
Aktualności
Dobre wyniki łuczników podczas zawodów małopolskich
Aktualności
wtorek, 18 styczeń 2011
Nasi łucznicy mają powody do zadowolenia. Małopolskie Zawody Kontrolne Dzieci i Młodzików, które odbyły się w Dobczycach, potwierdziły, że są w dobrej formie.
Czytaj całość...
 
"Dobczyce" na Pucharze Wieczystego
Aktualności
poniedziałek, 17 styczeń 2011
Image

W weekend 15 i 16 stycznia 2011 roku do Wieliczki zjechały najlepsze pary reprezentujące 20 klubów z całej Polski , by wziąć udział w Ogólnopolskim Turnieju Tańców Polskich o Puchar Prof. Mariana Wieczystego.
Czytaj całość...
 
Orkiestra dęta na spotkaniu opłatkowym z kardynałem Dziwiszem
Aktualności
środa, 19 styczeń 2011
Image

Orkiestra dęta OSP z Dobczyc uczestniczyła w spotkaniu opłatkowym małopolskich strażaków z JE kardynałem Stanisławem Dziwiszem, metropolitą krakowskim. Spotkanie odbyło się w Szkole Aspirantów PSP w Krakowie. Dobczycka orkiestra dęta była jedną z trzech grup artystycznych, która przygotowała oprawę muzyczną tego spotkania.
Czytaj całość...
 
Szopka z lalkami w krakowskim Sokole
Aktualności
wtorek, 18 styczeń 2011
Image

Dobczycka Szopka z lalkami jest jedną z popularniejszych grup kolędniczych w Małopolsce. Uczestniczy w przeglądach, w których doceniana jest za dbałość o szczegóły związane z tradycją, a także w spotkaniach opłatkowych. Niedawno gościli na opłatku, który zorganizowało Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” w Krakowie. Spotkali się z dużym uznaniem ze strony uczestników spotkania.  
 
Gmina Dobczyce z sukcesami w konkursie szopek
Aktualności
czwartek, 30 grudzień 2010
Image

Uczestnicy gminnego konkursu szopek bożonarodzeniowych, którzy zakwalifikowali się do etapu międzygminnego, mogą pochwalić się bardzo dobrymi wynikami. Szopki z gminy Dobczyce otrzymały nie tylko wyróżnienia, jak to bywało do tej pory, ale z Sieprawia przywieźli nagrodę za pierwsze miejsce, a także nagrody Dziennika Polskiego i Dyrektora GOKiS.
Czytaj całość...
 
Szopka z lalkami w orszaku Trzech Króli
Aktualności
wtorek, 11 styczeń 2011
Image

Kolędnicy z Szopką z lalkami z Dobczyc przeszli wokół Rynku Głównego w orszaku Trzech Króli. Orszak zorganizował Teatr Regionalny z Krakowa. Grupy kolędnicze przemaszerowały do pomnika Adama Mickiewicza. 
Czytaj całość...
 
Wigilijne spotkanie przy kolędzie i pastorałce
Aktualności
środa, 29 grudzień 2010
Image

Kolędy i pastorałki, pierogi, barszcz czerwony z krokietem – zapach wielu innych wigilijnych potraw. Ustrojone białymi obrusami stoły i życzenia, które słychać było z każdej strony – tego na Rynku, tuż przed świętami nie zabrakło. Po raz ósmy mieszkańcy miasta przystanęli w przedświątecznym zagonieniu, aby ze sobą porozmawiać, złożyć sobie „…wszystkiego najlepszego i dużo zdrowia…”.
Czytaj całość...
 
I Turniej Tańców Polskich "O czapkę Mikołaja"
Aktualności
poniedziałek, 20 grudzień 2010
Image

W niedzielę, 12 grudnia, sala gimnastyczna Szkoły Podstawowej w Stadnikach stała się areną zmagań najlepszych par tanecznych tańczących tańce polskie, a to za sprawą zorganizowanego tam po raz pierwszy Turnieju Tańców Polskich „O czapkę Mikołaja”.
Czytaj całość...
 
Strzelali niczym Robin Hood
Aktualności
poniedziałek, 20 grudzień 2010
Image

Młodsi łucznicy z Dobczyc wybrali się na zawody do Milówki, aby sprawdzić swoje umiejętności. W zawodach mogli brać udział zawodnicy wszystkich kategorii począwszy od dzieci, a skończywszy na seniorach. Nasi zawodnicy, pod okiem trenera i opiekunów, osiągnęli kolejne w swojej karierze, sukcesy w tej dyscyplinie sportowej.
Czytaj całość...
 
Pasja 24 godziny na dobę
Aktualności
czwartek, 16 grudzień 2010
Image

Pasja – to ona właśnie skłoniła dobczycką drużynę łuczniczek do wzięcia udziału w 24. godzinnych zawodach w Radzyminie koło Warszawy. Turniej odbywał się od godziny dwunastej w południe w sobotę 11 grudnia do południa dnia następnego. Warto wspomnieć, że radzymińskie zmagania są jedynym o takiej formie sprawdzianem wytrzymałości łuczników w Polsce. 
Czytaj całość...
 
Najpiękniejsze szopki w gminie
Aktualności
środa, 15 grudzień 2010
Image

Pierwszy etap konkursu na tradycyjną szopkę bożonarodzeniową za nami. Najładniejsze szopki, które zostały nagrodzone miejscami I, II i III, zostaną przewiezione do Sieprawia, gdzie będą oceniane w X Konkursie Szopek Tradycyjnych i Krakowskich dla dzieci szkół podstawowych i gimnazjalnych. W tym roku, do eliminacji gminnych, zgłoszono 59 prac plastycznych ze szkół i oddziałów przedszkolnych z gminy Dobczyce.
Czytaj całość...
 
Mikołaj zajechał na Rynek w Dobczycach
Aktualności
środa, 15 grudzień 2010
Image

Św. Mikołaj nie zwiódł mieszkańców miasta. Tradycyjnie, z okazji swoich imienin, przyjechał na Rynek w Dobczycach, żeby obsypać ich się prezentami.
Czytaj całość...
 
Andrzejkowy wieczór wróżb
Aktualności
czwartek, 02 grudzień 2010
Image

Andrzejki – tradycyjny wieczór wróżb, który wypadał w nocy z 29 na 30 listopada, był dawniej z niecierpliwością wyczekiwany przez niezamężne dziewczęta, którym wróżono kiedy przyjdzie ich czas na zamążpójście. Dzisiaj ten wieczór ma charakter bardzo towarzyski, jest okazją do wspólnej zabawy, a wróżby, które są przygotowane przez uczestników andrzejkowych spotkań nie są traktowane tak poważnie, jak dawniej. Na spotkanie andrzejkowe z wróżbami z przymrużeniem oka, zaprosił najmłodszych mieszkańców gminy Dobczyce, Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury i Sportu.
Czytaj całość...
 
Pięć lat jak jeden dzień
Aktualności
piątek, 05 listopad 2010

Image

Wydaje się, że jeszcze wczoraj przychodzili na próby do jednej z sal w szkole podstawowej przy ul. Parkowej. Wydaje się, że jeszcze wczoraj nazywali siebie chórem nauczycielskim. Dzisiaj to Chór „Cantare” – śpiewają w nim mieszkańcy miasta – starsi i młodsi, panie i panowie. Dzisiaj – to pięć lat od chwili, kiedy po raz pierwszy zaśpiewali wspólnie pod dyrekcją Magdaleny Starzec. Do dzisiaj to właśnie ona prowadzi chór – z niewielką przerwą, kiedy zastąpiła ją Magdalena Irzyk. 

Czytaj całość...
 
Nagrodzeni za zasługi dla "Ziemi Dobczyckiej"
Aktualności
piątek, 05 listopad 2010
Image

Tegoroczna, 92. rocznica odzyskania Niepodległości, miała w Dobczycach wyjątkowy charakter. Na Rynku, przed strażnicą, wręczono statuetki „Zasłużony dla Ziemi Dobczyckiej”. Otrzymali je: Marek Sowa, członek Zarządu Województwa Małopolskiego oraz Władysław Brożek – wiceprezes Zarządu PTTK Oddział Dobczyce. Wyróżnienie to przyznawane jest od 2007 roku w uznaniu szczególnych zasług dla rozwoju Gminy Dobczyce.
Czytaj całość...
 
Zwycięzcy w Dob'trendy Award
Aktualności
czwartek, 04 listopad 2010
Image

Dwadzieścia osiem osób przyjechało do ośrodka kultury w Dobczycach, aby wziąć udział w Powiatowym Przeglądzie Piosenki Dob’trendy Award Dobczyce 2010. Przegląd z roku na rok cieszy się dużym zainteresowaniem młodzieży z powiatu myślenickiego, a poziom wykonania sprawia, że jury często ma poważny orzech do zgryzienia podczas obrad.
Czytaj całość...
 
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 280 - 310 z 508
Wyszukiwarka
 
Biuletyn Informacji Publicznej
 
Współpraca
 
Telewizja Powiatowa Myślenice