Aktualności
Aktualności
XIX Międzynarodowy Festiwal Szachowy - wyniki 14 lipca
Aktualności
piątek, 15 lipiec 2011
Turniej szachów szybkich P – 30’. Zawodnicy zajęli miejsca: 


                       I – Sergei Khamitskiy 
                    II – Marcin Wątorek  
            III – Artem Norov
 
Pierwsze turnieje za nami. Ruszył XIX Międzynarodowy Festiwal Szachowy im. Józefa Dominika
Aktualności
czwartek, 14 lipiec 2011
Image

Turniej „dwójek” oraz turniej rodzin, które rozegrane zostały w niezwykłej scenerii średniowiecznego zamku w Dobczycach, rozpoczęły XIX Międzynarodowy Festiwal Szachowy im. Józefa Dominika. Przed nami kolejne, równie fascynujące turnieje – rozgrywki w grupach, a dla turystów i mieszkańców atrakcyjna symultana szachowa na Rynku przed strażnicą – w niedzielę, 17 lipca, godz. 10.
Czytaj całość...
 
"Dobczyce" na Turnieju Międzynarodowym
Aktualności
poniedziałek, 04 lipiec 2011
Image

W sobotę, 2 lipca, do Siemiatycz zjechały najlepsze pary z Polski, Ukrainy, Litwy i Białorusi, a to za sprawą odbywającego się tam IX Międzynarodowego i XIII Ogólnopolskiego Turnieju Tańców Polskich "O Podlaską Szyszkę". W zmaganiach  konkursowych wzięło udział 8 reprezentacyjnych par Zespołu Pieśni i Tańca "Dobczyce".

Image

Jakub Maniecki i Kinga Bryk po raz kolejny zameldowali się na podium konkursu w kategorii III (13-15 lat) w klasie B, tym razem wytańczyli 2 miejsce.
Czytaj całość...
 
Strażackie konkurencje i artystyczne wyzwania - impreza przy Szkolnej dla małych i dużych
Aktualności
środa, 08 czerwiec 2011
Image

Gigantyczny obraz, na którym uwieczniona została akcja ratunkowa, był oblegany przez dzieci. Każde mogło pomalować jeden z elementów malowidła, przygotowanego przez Marię Grzybek - Kosior. Obok – na stoliku, działy się „rzeczy niestworzone”. Wycinanki, kolorowanki, chłopcy i dziewczęta – papierowe ludziki, które wychodziły spod nożyczek najmłodszych mieszkańców Dobczyc i trafiały na mapę kontynentów pod hasłem „Wszystkie dzieci świata”. Ale to tylko dwie z wielu atrakcji, które przygotowano na placu zabaw przy ulicy Szkolnej w Dobczycach.
 
Image
Czytaj całość...
 
Potrójna wygrana "Dobczyc"
Aktualności
sobota, 28 maj 2011
Image

W sobotnie południe, 28 maja, w Stróży nieopodal Myślenic odbyło się wyjątkowe święto tańca. Gościły tam najlepsze pary z całej Małopolski, za sprawą odbywającego się po raz pierwszy Wojewódzkiego Turnieju Tańców Polskich "O Kliszczacką Parzenicę". "Dobczyce" stanęły na podium aż cztery razy, trzykrotnie na najwyższym stopniu.
Czytaj całość...
 
W Stadnikach odbył się Powiatowy Przegląd Pieśni Maryjnych
Aktualności
niedziela, 22 maj 2011
Image

Osiemnastu uczestników (solistów i zespoły muzyczne) przesłuchała w tym roku komisja podczas Powiatowego Przeglądu Pieśni Maryjnych, który zorganizowany został przez Miejsko - Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Dobczycach. Przegląd odbył się Wyższym Seminarium Duchownym Księży Sercanów w Stadnikach, a uczestniczyli w nim dzieci i młodzież ze szkół podstawowych i gimnazjów powiatu myślenickiego.  
Czytaj całość...
 
Maria Niewitała zaśpiewa "pod Baranami"
Aktualności
piątek, 20 maj 2011
Maria Niewitała reprezentująca MGOKiS Dobczyce, została laureatką wojewódzkiego finału XXIV Małopolskiego Festiwalu Form Muzycznych i Tanecznych „TALENTY MAŁOPOLSKI 2011”. Eliminacje odbyły się 15 maja w Zawoi. Marysia otrzymała jedną z 41. Nagród Głównych. Jury wybrało finalistów spośród 105 zespołów i solistów, których wysłuchało.
Maria zaśpiewa podczas koncertu laureatów, który odbędzie się w czerwcu, w „Piwnicy po Baranami” w Krakowie.  
Czytaj całość...
 
Artyści i dzieci razem malowali Dobczyce kredką
Aktualności
środa, 18 maj 2011
Image

W sobotnie przedpołudnie, 14 maja, zdolni, młodzi artyści, w wieku od 5 do 15 lat, uczestniczyli w plenerze malarskim dla dzieci pt.: „Dobczyce kredką malowane”. Wszystkie dzieci przyszły punktualnie, by z zapałem zabrać się do pracy. Kazimierz Machowina – artysta ASP w Krakowie, szkoły prof. Emila Krchy, rozbudził dziecięcą wyobraźnię:
- Malujcie nie tylko charakterystyczną dla miasta strażnicę czy kościół, lecz także ludzi, ptaki i to wszystko co kojarzy się wam z tymi miejscami.  
Czytaj całość...
 
Zespół Pieśni i Tańca wystąpił dla Złotych Jubilatów
Aktualności
poniedziałek, 09 maj 2011
Image

Tancerze z Zespołu Pieśni i Tańca „Dobczyce” wystąpili w sobotę, 7 maja z okazji Złotych Godów. Jubilaci, czternaście par z gminy Dobczyce, otrzymali medale za długoletnie pożycie małżeńskie, które zostały nadane przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej, na wniosek złożony przez Burmistrza. Zespół zatańczył i zaśpiewał - zebrał gromkie barwa, a Jubilaci i zaproszeni goście długo nie chcieli puścić młodych artystów ze sceny. 
Czytaj całość...
 
Polonez na początek - Sokoły na zakończenie. Polsko-ukraińska majówka w Dobczycach
Aktualności
czwartek, 05 maj 2011
Image

Barwne stroje, uśmiechnięci tancerze, żywiołowe tańce – koncert, który zapowiadano od kilkunastu dni, przyciągnął do szkoły podstawowej dobczycką publiczność. Nie przeszkodziła pogoda, która po raz kolejny nie rozpieszcza w majowy, długi weekend. Na parkiecie zaprezentował się Zespół Pieśni i Tańca „Dobczyce”, który coraz częściej chwalić się może kolejnymi sukcesami na poważnych konkursach i festiwalach oraz goście z Ukrainy – Zespół Tańca Gorlica i Zespół Lubystok. Ale to nie były jedyne atrakcje wieczoru.
Czytaj całość...
 
Dobre wyniki w powiatowych eliminacjach 56. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego
Aktualności
środa, 18 maj 2011
Dobrze zaprezentowali się w eliminacjach powiatowych w Myślenicach uczniowie z naszej gminy, którzy uczestniczyli w tegorocznym, 56. Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim.
Czytaj całość...
 
Młoda reprezentacja sekcji łuczniczej wyrasta na mistrzów
Aktualności
środa, 27 kwiecień 2011
Image

Najmłodsi zawodnicy z sekcji łuczniczej ośrodka kultury zdobywają coraz wyższe lokaty w kolejnych turniejach, na jakie wyjeżdżają. Ich osiągnięcia, a także medale ich starszych koleżanek, są dowodem na to, że warto poświęcać czas i energię na treningi, bo to przekłada się na sukcesy – a sukces to przede wszystkim satysfakcja i świadomość własnych możliwości.
Czytaj całość...
 
Nagroda Główna dla Pawła i Ani
Aktualności
piątek, 22 kwiecień 2011
Image

Reprezentanci Zespołu Pieśni i Tańca "Dobczyce" - Paweł Sawski i Anna Płonka w sobotę, 2 kwietnia, odebrali z rąk przedstawiciela jury VIII Festiwalu Twórczości im. Ks. Kazimierza Siemaszki - Nagrodę Główną w kategorii Taniec Ludowy.
Gratulujemy naszym tancerzom.
 
Paulina Wilk laureatką wojewódzkiego konkursu rękodzieła artystycznego
Aktualności
czwartek, 14 kwiecień 2011
Dwunastoletnia Paulina Wilk z Nowej Wsi (oddział Miejsko - Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu) zajęła pierwsze miejsce w kategorii klas I – VI szkół podstawowych, w II Wojewódzkim Konkursie Rękodzieła Artystycznego „Pierwsze Kwiaty na Wiosnę”. Praca Pauliny była jedną ze 182. zgłoszonych do konkursu. Spośród nich jury wybrało trzynaście najlepszych, które uhonorowało nagrodami, a także przyznało wyróżnienia.
Czytaj całość...
 
Najładniejsze palmy wielkanocne wybrane
Aktualności
poniedziałek, 11 kwiecień 2011
Rozstrzygnięty został konkurs na najpiękniejszą palmę wielkanocną. Jury miało trudny orzech do zgryzienia, bowiem wszystkie zgłoszone do konkursu prace były ładne, a uczestnicy poświęcili im wiele uwagi i pracy. Oprócz tego, tychże prac było dużo - komisja oceniała 105 palm, które przyniesione zostały ze szkół podstawowych i gimnazjum z gminy Dobczyce, do ośrodka kultury.  
Czytaj całość...
 
Medaliści z Dobczyc
Aktualności
piątek, 22 kwiecień 2011
Image

W piątkowy wieczór, 25 marca, do Krakowa zjechały najlepsze pary z województwa, aby zaprezentować swoje umiejętności taneczne podczas VIII Wojewódzkiego Turnieju Tańców Polskich „Tańczące Buciki”.
 
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 249 - 279 z 508
Wyszukiwarka
 
Biuletyn Informacji Publicznej
 
Współpraca
 
Telewizja Powiatowa Myślenice