Aktualności
Aktualności
Grupa kolędnicza Szopka z lalkami w Jubileuszowej paradzie Karnawału Góralskiego
Aktualności
wtorek, 14 luty 2012
Image

Grupa Kolędnicza Szopka z lalkami uczestniczyła w 40. Jubileuszowym Góralskim Karnawale w Bukowinie Tatrzańskiej. Kolędnicy tym razem nie stanęli na scenie w gronie grup konkursowych ale otrzymali zaproszenie do udziału w paradzie kolędników, zbójników i muzykantów, którzy zaprzęgami konnymi przejechali przez Bukowinę Tatrzańską. Przejazdem tym oficjalnie otwarto karnawał. Stefanowi Koperze i Stanisławowi Żuławińskiemu, z okazji jubileuszu,  wręczono dyplomy za wieloletnie uświetnienie imprezy - w bukowińskim karnawale uczestniczą bowiem od 1975r. 

Czytaj całość...
 
Młodzieżowa Grupa Kolędnicza "Pastuszki" trzecia w Ogólnopolskim Przeglądzie
Aktualności
wtorek, 31 styczeń 2012
Image

Trzecie miejsce w kategorii zespołów młodzieżowych zdobyła Młodzieżowa Grupa Kolędnicza „Pastuszki” z Dobczyc podczas Jubileuszowych XV Ogólnopolskich Spotkań Dziecięcych i Młodzieżowych Grup Kolędniczych Pastuszkowe Kolędowanie w Podegrodziu. Wcześniej, młodzi kolędnicy z Dobczyc otrzymali wyróżnienie w Powiatowym Przeglądzie Grup Kolędniczych, co dało im nominację do udziału w Spotkaniach. W Ogólnopolskim konkursie uczestniczyło 28 grup z trzech województw: małopolskiego, śląskiego i łódzkiego – w sumie ok. trzystu młodych kolędników.  
Czytaj całość...
 
Big Band Dobczyce w charytatywnym koncercie kolęd
Aktualności
wtorek, 24 styczeń 2012
Image

Big Band Dobczyce może liczyć zawsze na liczną publiczność. Muzycy są żywiołowo przyjmowani i zbierają zasłużone brawa. Tak było i tym razem. Wystąpili z koncertem kolęd – w silnym, powiększonym składzie, z nowym leader bandem – Ernestem Hekselem. Zagrali znane kolędy w nowej aranżacji. Podczas tego koncertu przeprowadzona została zbiórka na cel charytatywny.
Czytaj całość...
 
Grupy kolędnicze z gminy Dobczyce z wyróżnieniami
Aktualności
środa, 18 styczeń 2012
Wyróżnienia i nominację do XV Ogólnopolskich Spotkań Dziecięcych i Młodzieżowych Grup Kolędniczych w Podegrodziu, przywiozły do Dobczyc nasze grupy kolędnicze z Powiatowego Przeglądu Grup Kolędniczych.
Czytaj całość...
 
Kolędowanie z pasterzami i chórem Organum
Aktualności
piątek, 27 styczeń 2012
Image

To był niezwykły wieczór – prawie czterystu mieszkańców gminy wysłuchało koncertu połączonych chórów: Akademickiego Chóru „Organum”, wraz z orkiestrą, z Krakowa pod dyrekcją Bogusława Grzybka oraz Chóru Szkoły Muzycznej I stopnia w Dobczycach. Z oboma chórami zaśpiewały dzieci, które uczęszczających na lekcje śpiewu do Szkoły Muzycznej w Dobczycach. Spotkanie z kolędą nie mogło się odbyć bez grup kolędniczych. Tych w gminie Dobczyce nie brakuje. W spotkaniu z chórami, w Regionalnym Centrum Oświatowo Sportowym, uczestniczyły grupy z Dobczyc – Grupa Kolędnicza Szopka z lalkami i Młodzieżowa Grupa Kolędnicza „Pastuszki”.
Czytaj całość...
 
Orszak Trzech Króli z dobczycką "Szopką z lalkami" i "Pastuszkami"
Aktualności
wtorek, 24 styczeń 2012
Image
Zdjęcia dzięki uprzejmości Stowarzyszenia Folklorystycznego "Teatr Regionalny"

Tłumy krakowian pozdrawiały idących w wielobarwnym orszaku Trzech Króli. A nie brakowało w nim aniołów strzegących Świętej Rodziny, zadziornych diabełków i charakterystycznych dla grup kolędniczych Żydów, którzy tu i ówdzie porozmawiali sobie z mieszkańcami i turystami – bo tych nie brakowało. Krakowski Orszak Trzech Króli należy bowiem do jednych z najbarwniejszych i najchętniej odwiedzanych wśród dwudziestu kilku orszaków w Polsce. W tymże brały udział nasze grupy kolędnicze – Szopka z lalkami i Młodzieżowa Grupa Kolędnicza „Pastuszki” z Dobczyc. 
Czytaj całość...
 
Osiemnastu laureatów w konkursie szopek w Sieprawiu
Aktualności
wtorek, 03 styczeń 2012
Image

Osiemnaście osób znalazło się w gronie laureatów XI Konkursu Szopek Tradycyjnych i Krakowskich, którego II etap, międzydekanalny, został rozstrzygnięty w Sieprawiu. Wręczenie nagród dla wszystkich laureatów odbyło się 7 stycznia (w sobotę) w Starym Kościele w Sieprawiu o godz. 14. 
Czytaj całość...
 
Wigilijne spotkanie przy szopie. Mieszkańcy złożyli sobie życzenia na święta i nowy rok
Aktualności
piątek, 30 grudzień 2011
Image

Wesołych i zdrowych, rodzinnych i spokojnych – takie życzenia najczęściej można było usłyszeć przy strażnicy, obok szopy bożonarodzeniowej, która tradycyjnie już stanęła w Rynku w Dobczycach. Wigilia uliczna także po raz kolejny odbyła się w tym mieście – i weszła już do tradycji świąt Bożego Narodzenia. W przeddzień Wigilii mieszkańcy spotykają się w centrum miasta, żeby przełamać się opłatkiem, złożyć sobie życzenia. Słuchają kolęd, które przygotowują najmłodsi mieszkańcy gminy. To jedna z najradośniejszych uroczystości w roku.  

Image
Czytaj całość...
 
Celne oko Świętego Mikołaja - Mikołajkowy Turniej Łuczniczy z szacownym gościem
Aktualności
wtorek, 20 grudzień 2011
Image

Święty Mikołaj nie tylko niesie radość i wywołuje uśmiech na twarzach najmłodszych! Jak się okazuje jest także świetnym sportowcem 8 grudnia pojawił się na Mikołajkowym Turnieju Łuczniczym dla dzieci, zorganizowanym w ramach zajęć sekcji łuczniczej. Najpierw obejrzał zmagania turniejowe, później obdarował wszystkie zebrane dzieci słodyczami, na końcu zaś spróbował własnych sił w niełatwej dyscyplinie sportu, jaką jest łucznictwo.
Czytaj całość...
 
Mikołaj niestrudzony - podołał obowiązkom
Aktualności
wtorek, 20 grudzień 2011
Image

W tym roku sędziwy Święty Mikołaj nie próżnował. Zaraz po wizycie w dobczyckim Rynku, udał się do innych dzieci, które na niego czekały. Odwiedził z uśmiechem i dobrym słowem dzieci z PS nr 3, pomógł paniom z Ośrodka Pomocy Społecznej rozdać paczki, a następnie udał się do dzieci z Ośrodka Kultury. Nie do wszystkich zdołał dotrzeć osobiście, ale każdemu dziecku zostawił coś słodkiego.
Czytaj całość...
 
Wybrano najpiękniejsze szopki w gminie
Aktualności
wtorek, 13 grudzień 2011
Image

Konkurs na najpiękniejszą szopkę został rozstrzygnięty. W tym roku jury, w którym zasiadali Cecylia Frajtag (przewodnicząca), Stanisław Żuławiński, Katarzyna Maj, oceniali 78 prac. Oceniając, brali pod uwagę: zgodność z tradycją bożonarodzeniową, wartość artystyczną, pracochłonność oraz zastosowanie różnorodnych technik zdobienia. Poniżej przedstawiamy listę laureatów, których prace zostaną przewiezione do Sieprawia, gdzie wezmą udział w etapie dekanalnym konkursu. Szopki, które nie zakwalifikowały się do etapu II, będą wystawione w ośrodku kultury. Zapraszamy do odwiedzenia wystawy.
Czytaj całość...
 
Taneczny Mikołaj
Aktualności
piątek, 16 grudzień 2011
Image

W Piekarach koło Krakowa, w sobotę 3 grudnia 2011 roku, odbył się wyjątkowy I Wojewódzki Turniej Tańców Polskich "O czapkę Św. Mikołaja". Wzięły w nim udział pary z Zespołu Pieśni i Tańca "Dobczyce", Międzyszkolnego Ludowego Zespołu Pieśni i Tańca "Krakowiak", Zespołu Pieśni i Tańca "Nowa Ruda", Klubu Tańców Polskich "Maki i Powoje" działający przy Stowarzyszeniu Sztuki i Edukacji Artystycznej oraz gospodarze Klub Tańców Polskich działający przy Fundacji im. Ks. Siemaszki.
 
Słodycze i dobre słowo - Mikołaj odwiedził Dobczyce
Aktualności
środa, 07 grudzień 2011
Image

Przyjechał samochodem, nie saniami – ale nie zapomniał. Mikołaj po raz kolejny pojawił się w Dobczycach i przy strażnicy w Rynku spotkał się z mieszkańcami. Z największą radością przywitały go dzieci, które już z daleka przyjaźnie do niego machały. 
Czytaj całość...
 
Dob'trendy Award Dobczyce 2011. Nagrodzono najładniejsze głosy w konkursie
Aktualności
niedziela, 27 listopad 2011
Image

Tradycyjnie, w listopadzie, w ośrodku kultury w Dobczycach, młodzi mieszkańcy powiatu myślenickiego stają w szranki w konkursie Dob’trendy Award Dobczyce. W tym roku w przeglądzie karaoke uczestniczyło 29. wokalistów i 1 duet (w sumie 31. uczestników). Śpiewającą młodzież oceniali: Józef Maniecki, Maciej Słonka i Wacław Psztyk. Poniżej zamieszczamy wyniki konkursu.
Czytaj całość...
 
Taneczny weekend z MGOKiS
Aktualności
wtorek, 22 listopad 2011
Image

Dwudniowy cykl imprez, zorganizowanych przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Dobczycach pod nazwą „Weekend z kulturą ludową”, upłynął pod znakiem tańca. Zanim zdążyły opaść emocje związane z sobotnim Turniejem Tańców Polskich o Puchar Burmistrza Dobczyc, w niedzielne popołudnie MGOKiS zaprosił mieszkańców Gminy na wspaniały koncert z udziałem znakomitych tancerzy. Na scenie pojawił się Zespół Pieśni i Tańca „Małe Podlasie” z odległych Siemiatycz, Międzyszkolny Ludowy Zespół Pieśni i Tańca „Krakowiak” z Krakowa oraz niezawodni jak zawsze gospodarze – Zespół Pieśni i Tańca Dobczyce. Koncert poprowadził jego pomysłodawca – pan Adrian Kulik, choreograf ZPiT Dobczyce.
Czytaj całość...
 
Anioł marzeń - nagrody rozdane
Aktualności
czwartek, 17 listopad 2011
Image

Laureaci tegorocznego konkursu Anioł marzeń odebrali nagrody, które wręczali im dyrektor Andrzej Topa i koordynująca konkurs - Maria Grzybek-Kosior. Nagrody ufundowali: Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Dobczycach oraz Zofia i Andrzej Tylkowie
Czytaj całość...
 
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 218 - 248 z 508
Wyszukiwarka
 
Biuletyn Informacji Publicznej
 
Współpraca
 
Telewizja Powiatowa Myślenice