Aktualności
Aktualności
Najpiękniejsze szopki wybrane. Do zobaczenia w Sieprawiu
Aktualności
piątek, 14 grudzień 2012
Image

Rozstrzygnięty został gminny etap XII Konkursu Szopek Tradycyjnych i Krakowskich. Jury, w którym zasiadali: Paulina Steliga, Cecylia Karwacka, Stanisław Żuławiński; oceniało 74. prace nadesłane z przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjum z gminy Dobczyce. Z nich jury wybrało te, które przechodzą do dekanalnego etapu konkursu w Sieprawiu. Wręczenie nagród za prace wyróżnione w II etapie nastąpi w dniu 5 stycznia 2013 r., w Starym Kościele w Sieprawiu, o czym zostaną powiadomione zainteresowane osoby.
Prosimy o odbiór prac, które nie zakwalifikowały się do konkursu najpóźniej do dnia 21 grudnia. Po tym terminie Organizator nie ponosi odpowiedzialności za prace.
Odbiór prac z II etapu - do 28.01.2013 r.

Protokół konkursu szopek - POBIERZ
Czytaj całość...
 
II Mikołajkowy Turniej Łuczniczy
Aktualności
wtorek, 11 grudzień 2012
Image

Po raz drugi w dobczyckiej sekcji łuczniczej odbył się Mikołajkowy Turniej Łuczniczy. Zorganizowany został, jako jeden z elementów treningu, ale także miał stanowić dobrą zabawę dla młodych zawodników i dla świętego Mikołaja, który zgodnie z nazwą turnieju obowiązkowo się na nim pojawił. Wszystkie dzieci zostały przez niego obdarowane prezentami. Przyglądał się, jak należy celnie strzelać do tarczy i sam też popróbował czy nie jest czasami urodzonym łucznikiem. Swoich łuczniczych zdolności poszukiwał pod okiem trenera łuczniczej sekcji MGOKiS – Krzysztofa Włosika, a dobrą radą służyli młodzi łucznicy. Po turnieju – tradycyjnie przyszedł czas na wspólne zdjęcia.

Image
 
Radośnie witany Mikołaj tradycyjnie zawitał do Dobczyc
Aktualności
poniedziałek, 10 grudzień 2012
Image

Dzieci każdego roku, w grudniową niedzielę, czekają na niego przed strażnicą. I każdego roku się pojawia. Przyjeżdża czerwonym pojazdem, rozdaje cukierki, żartuje. W tym roku Mikołaj przyjechał do Dobczyc 9. grudnia, prowadzony przez mażoretki, powitany został przez tłum mieszkańców.
Czytaj całość...
 
Gorąca Wenecja w zimowych Dobczycach
Aktualności
niedziela, 09 grudzień 2012
Image

Fotografuję Wenecję, bo jest czarowna
– tak o swojej wystawie mówiła Jola Bończak-Nogas podczas wernisażu, który odbył się w mroźny, sobotni wieczór 8 grudnia. - Zachęcam do oglądania zdjęć – teraz jest zimno, nieprzyjemnie a Wenecja wabi kolorami, może poprawi nam nastrój – dodała.
Czytaj całość...
 
Dobczycka Liga Halowa. Wyniki rozgrywek z 9 grudnia
Aktualności
niedziela, 09 grudzień 2012
Wyniki rozgrywek grupowych z 9 grudnia POBIERZ
 
Barwy natury według Ewy Wach
Aktualności
poniedziałek, 03 grudzień 2012
Image

Barwy natury – to druga wystawa Ewy Wach, którą mogli zobaczyć mieszkańcy Dobczyc. Wystawa ta, w 2009r., zatytułowana „Kwiaty i inne impresje”, gościła w Sali konferencyjnej urzędu gminy. Teraz „Barwy natury” zawładnęły foyer Regionalnego Centrum Oświatowo – Sportowego.

Image
Czytaj całość...
 
"Dobczyce" w Drohiczynie
Aktualności
czwartek, 06 grudzień 2012
Image

Od 30 listopada do 2 grudnia dziewięć reprezentacyjnych par Zespołu Pieśni i Tańca "Dobczyce" gościło w Drohiczynie (w województwie podlaskim), gdzie odbywały się I Mistrzostwa Podlasia w Tańcach Polskich "Drohiczyn 2012", V Ogólnopolski Turniej Tańców Polskich "O Szablę Kmicica" oraz XIV Regionalny Turniej Tańców Polskich "O Złoty Klucz". W zmaganiach konkursowych wzięło udział 160 par z 30 ośrodków tanecznych w Polsce i na Ukrainie.
Czytaj całość...
 
Sukces Zespołu Tanecznego "INTOX"
Aktualności
poniedziałek, 03 grudzień 2012
Image

Najstarsza grupa Zespołu Tanecznego „Intox”, który działa przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Dobczycach, odniosła pierwszy sukces w kategorii, którą trenuje od niedawna – w tańcu cheerleaders. Dziewczęta 1 grudnia zadebiutowały w VIII Otwartym Turnieju Zespołów Cheerleaders o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Skawina.
Czytaj całość...
 
Dobczycka Liga Halowa. Wyniki rozgrywek z 2 grudnia
Aktualności
piątek, 30 listopad 2012
Trwają rozgrywki w fazie grupowej Dobczyckiej Ligi Halowej. W niedzielę, 2 grudnia, rozegrane zostały kolejne mecze,których wyniki podajemy poniżej. Przypominamy także wyniki z 25 listopada oraz zamieszczamy terminarz rozgrywek. Zapraszamy Państwa do kibicowania swoim drużynom w niedzielę, 9 grudnia.

Wyniki rozgrywek z 2 grudnia i z 25 listopada - POBIERZ
Aktualny terminarz rozgrywek - POBIERZ
DLH podział grup - POBIERZ
 
Kolorowe i bajkowe - andrzejki z ośrodkiem kultury
Aktualności
wtorek, 04 grudzień 2012
Image

Elfy, księżniczki, wróżki, wiedźmy, piraci, niedźwiadki, rycerze, Indianie - te i inne bajkowe postacie bawiły się w Regionalnym Centrum Oświatowo-Sportowym w Dobczycach na balu kostiumowym.
Czytaj całość...
 
"Dob'Trendy VI Award" Dobczyce 2012
Aktualności
wtorek, 27 listopad 2012
Image

Różnorodność repertuaru i ciekawy sposób wykonania utworów - w Dobczycach zakończył się Powiatowy Przegląd Piosenki Karaoke „Dob’Trendy VI Award”. Jury, w którym w tym roku zasiadali: Janusz Gajec, Elżbieta Pinkowska, Paweł Stożek; oceniało dzieci i młodzież, którzy przyjechali z przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów z powiatu myślenickiego.
Do konkursu zgłosiło się 31. osób, a oceniane były w trzech kategoriach. Nagrody dla laureatów ufundowało Starostwo Powiatowe i firma Axel Malina.
Poniżej zamieszczamy wyniki konkursu.

Czytaj całość...
 
Najpiękniejsze polskie piosenki w interpretacji Pauliny Kujawskiej
Aktualności
wtorek, 04 grudzień 2012
Image

Kolejny wieczór w Kawiarni Muzycznej, która jest cykliczną propozycją ośrodka kultury w Dobczycach dla mieszkańców, upłynął w atmosferze najpiękniejszych polskich piosenek w interpretacji Pauliny Kujawskiej. Artystka, mająca piękny głos, z dużą skalą, przygotowała dla dobczyckiej publiczności muzyczną podróż w czasie.
Czytaj całość...
 
"Cieszymy się z naszej niepodległości"
Aktualności
poniedziałek, 12 listopad 2012
Image

- Chcę każdemu z państwa, od najmłodszego do najstarszego, złożyć życzenia z okazji dnia Niepodległości – powiedział burmistrz Marcin Pawlak podczas uroczystości w Rynku przy symbolicznym Grobie Nieznanego Żołnierza. Podkreślał, że w tym dniu ważna jest także rodzina, która jest fundamentem wszystkiego – budowania i wypełniania małej a w konsekwencji przecież i tej dużej Ojczyzny. W Rynku, w niedzielne przedpołudnie, 11 listopada, zgromadziło się wielu dobczycan. Wcześniej wzięli udział w Mszy św. w intencji Ojczyzny.
Czytaj całość...
 
Wyróżnienie dla Big Bandu Dobczyce na Międzynarodowym Festiwalu Jazzu
Aktualności
piątek, 23 listopad 2012
Image

Honorowe Wyróżnienie podczas Festiwalu Jazzu: „V Tarnów International Jazz Contest” zdobył Big Band Dobczyce. Festiwal ten posiada olbrzymią renomę i biorą w nim udział miłośnicy jazzu z całego świata. W tym roku jury składało się z takich wybitnych muzyków, jak: Kenny Garrett – światowej sławy saksofonista, Krzesimir Dębski – polski kompozytor, skrzypek jazzowy i dyrygent, Grzegorz Nagórski – polski puzonista i kompozytor, Piotr Wojtasik – polski trębacz jazzowy oraz Piotr Pociask – gitarzysta, kompozytor i dyrektor artystyczny festiwalu.
Czytaj całość...
 
Anioł czterech pór roku - Jesień. Rozstrzygnięcie konkursu
Aktualności
piątek, 09 listopad 2012
Image

Konkurs "Anioł czterech pór roku - Jesień", cieszył się niemałym zainteresowaniem. Nadesłano 180 prac z całej gminy, które wykonali dzieci i młodzież przedszkoli szkół podstawowych i gimnazjum. 
Prace oceniała komisja w składzie: Zofia Tylek – przewodnicząca, Andrzej Topa, Andrzej Tylek.
Czytaj całość...
 
I Otwarte Mistrzostwa Małopolski w Tańcach Polskich
Aktualności
piątek, 09 listopad 2012
Image

Wiele ciepłych słów pod adresem organizatorów i podziękowania dla gospodarzy turnieju. Wiele miłych wspomnień - I Otwarte Mistrzostwa Małopolski w Tańcach Polskich "Dobczyce 2012" za nami.

Czytaj całość...
 
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 156 - 186 z 508
Wyszukiwarka
 
Biuletyn Informacji Publicznej
 
Współpraca
 
Telewizja Powiatowa Myślenice