Aktualności
Aktualności
Wielkanocne kartki - wręczono nagrody laureatom
Aktualności
czwartek, 11 kwiecień 2013
Image

W środę, 10 kwietnia, w Regionalnym Centrum Oświatowo-Sportowym w Dobczycach odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów, wyróżnień i nagród laureatom konkursu na najpiękniejszą kartkę wielkanocną. Nagrody ufundowane przez ISPINĘ oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Dobczycach wręczali uczestnikom: Cecylia Karwacka, Maria Grzybek Kosior oraz dyrektor MGOKiS - Andrzej Topa.
Zwycięzcom konkursu serdecznie gratulujemy! 
Czytaj całość...
 
Talenty Małopolski 2013 - Wyniki Powiat Brzeski
Aktualności
sobota, 06 kwiecień 2013
Protokół z posiedzenia obrad jury eliminacji Powiatu Brzeskiego XXVI Małopolskiego Festiwalu Form Muzycznych i Tanecznych „Talenty Małopolski 2013”, który odbył się w Czchowie w dniu 5 kwietnia 2013r.
Czytaj całość...
 
Konkurs na kartkę wielkanocną rozstrzygnięty
Aktualności
środa, 27 marzec 2013
Image

Rozstrzygnięty został konkurs na wielkanocną kartkę, który ogłoszony został przez ośrodek kultury. Do konkursu nadesłano 222. prace. Oceniało je jury w składzie: Cecylia Frajtag, Cecylia Karwacka i Andrzej Topa. Wręczenie nagród dla laureatów odbędzie się 10 kwietnia o godz. 9.
Czytaj całość...
 
Wyniki Eliminacji Powiatu Myślenickiego
Aktualności
czwartek, 21 marzec 2013
Image

Protokół z posiedzenia obrad jury eliminacji Powiatu Myślenickiego XXVI Małopolskiego Festiwalu Form Muzycznych i Tanecznych „Talenty Małopolski 2013”, który odbył się w Dobczycach w dniu 20 marca 2013r.
Czytaj całość...
 
Złoto w Memoriale Trenerów. Łuczniczki wciąż w świetnej formie
Aktualności
piątek, 15 marzec 2013
Image

Podczas Memoriału Trenerów Dąbrovii, który odbył się w Dąbrowie Tarnowskiej 10 marca dobczyckie łuczniczki po raz kolejny stanęły na podium. W kategorii OPEN (kobiety + mężczyźni) łuków bloczkowych I miejsce zajęła Magdalena Zarzycka, III miejsce - Renata Leśniak, IV - Ewelina Olesek, a VIII - Magdalena Olesek.

Zdjęcia pochodzą ze strony internetowej MGOSiR w Dąbrowie Tarnowskiej.
Czytaj całość...
 
Być kobietą... być kobietą.... Impreza dla kobiet w ośrodku kultury
Aktualności
sobota, 09 marzec 2013
Image

"Być kobietą, być kobietą..." śpiewała niegdyś Alicja Majewska. Słowa jej piosenki, które przypomniała 3 marca w Regionalnym Centrum Oświatowo-Sportowym w Dobczycach Marysia Niewitała, stały się inspiracją i mottem przewodnim dla imprezy zorganizowanej z okazji Dnia Kobiet przez Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych Ispina oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Dobczycach, we współpracy z Zespołem Tańca Nowoczesnego "Intox", Zespołem Szkół im. Józefa Tischnera oraz lokalnymi firmami działających z myślą o kobietach i dla kobiet.
Czytaj całość...
 
Najpiękniejsze maski karnawałowe - nagrody przyznane
Aktualności
wtorek, 05 marzec 2013
                     Image                        

146. masek zgłoszono w tym roku do  konkursu „Najpiękniejsza maska karnawałowa”. Te, które zostały nagrodzone, można oglądać w ośrodku kultury do 30 marca. Rozdanie nagród dla laureatów konkursu odbyło się 13 marca o godz. 10. w Miejsko Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu. 
Czytaj całość...
 
Kolejne sukcesy w łucznictwie. W Dąbrowie Tarnowskiej celne oko nie zawiodło
Aktualności
środa, 20 luty 2013
Image

Złoto, dwa razy srebro i dwa razy brąz – to wynik, jaki przywieźli nasi łucznicy z Dąbrowy Tarnowskiej, gdzie w weekend 16 i 17 lutego odbywały się Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów i Młodzieżowców.
Czytaj całość...
 
Cóż wiemy o miłości... - kolejny udany koncert w Kawiarni Muzycznej MGOKiS
Aktualności
poniedziałek, 18 luty 2013
Image


Katarzyna Radwańska i zespół wspaniałych muzyków: Wojciech Wachułka, Leszek Nowotarski i Bartłomiej Szczepański, zagrali w piątym spotkaniu w ramach cieszącej się dużym powodzeniem Kawiarni Muzycznej MGOKiS. W lekko walentynkowym nastroju, publiczność wysłuchała piosenek – w zdecydowanej większości polskich – które opowiadały, do miłości nawiązywały.
Czytaj całość...
 
Podziękowania dla dobczyckich grup kolędniczych
Aktualności
czwartek, 14 luty 2013
Image

Podczas uroczystej sesji Rady Miejskiej, dwie grupy kolędnicze z gminy Dobczyce otrzymały z rąk burmistrza Marcina Pawlaka, przewodniczącego Rady Miejskiej, dr. Tadeusza Bochni oraz dyrektora Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Dobczycach, Andrzeja Topy, listy gratulacyjne za podtrzymywanie lokalnych tradycji kolędniczych. Przypominamy, że Młodzieżowa Grupa Kolędnicza „Pasterze z Dobczyc” zdobyła II miejsce w Ogólnopolskich Spotkaniach Dziecięcych i Młodzieżowych Grup Kolędniczych "Pastuszkowe Kolędowanie" w Podegrodziu, natomiast Grupa Kolędnicza „Szopka z Lalkami” zajęła I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Grup Kolędniczych zorganizowanym w ramach 41 Góralskiego Karnawału w Bukowinie Tatrzańskiej, skąd przywiozła „Złotą Rozetę Góralską”.

Image
Czytaj całość...
 
Brąz i miejsce w Kadrze Narodowej dla Renaty Leśniak
Aktualności
środa, 13 luty 2013
Image

Brązowy MIKST Renata Leśniak i Wojciech Satora (na podium drudzy z prawej).
Zdjęcie pochodzi ze strony Polskiego Związku Łuczniczego: www.archery.pl

Trzecie miejsce w kategorii łuków bloczkowych kobiet zdobyła podczas Halowych Mistrzostw Polski Seniorów w Milówce (które odbywały się od 8 do 10 lutego) Renata Leśniak – zawodniczka MGOKiS Dobczyce. Jako jedna z czterech zawodniczek została powołana do Kadry Narodowej na Halowe Mistrzostwa Europy, które odbędą się w Rzeszowie od 26 lutego do 2 marca.
Czytaj całość...
 
"Szopka z lalkami" przywiozła "Złotą Rozetę" z Bukowiny Tatrzańskiej
Aktualności
niedziela, 10 luty 2013
Image

Pierwsze miejsce i Złotą Rozetę Góralską przywiozła Grupa Kolędnicza Szopka z lalkami z 41. Góralskiego Karnawału, który odbywał się w Bukowinie Tatrzańskiej od 5 do 10 lutego. W ramach Karnawału, rokrocznie, organizowany jest Ogólnopolski Konkurs Grup Kolędniczych (w tym roku od 7 do 10 lutego).
Czytaj całość...
 
Łucznicy z Dobczyc rozpoczęli rok sukcesami w Zabierzowie
Aktualności
wtorek, 05 luty 2013
Image

Mistrzostwa Małopolski w Łucznictwie, które odbyły się 2 lutego w Zabierzowie, przyniosły naszym zawodnikom z sekcji łuczniczej kolejne sukcesy W kategorii łuków bloczkowych, nasze reprezentantki, zajęły cztery pierwsze lokaty. Zwyciężyła Magdalena Zarzycka, która pokonała w finale koleżankę z macierzystego klubu - Renatę Leśniak. Kolejne miejsca zajęły siostry Ewelina Olesek i Magdalena Olesek. Wśród mężczyzn, w tej samej kategorii, I miejsce zdobył Wiktor Walas.

Image

Zdjęcia dzięki uprzejmości Klubu „Grot” Zabierzów
Czytaj całość...
 
Soliści, chóry i gwiazda. Noworoczny koncert z Zofią Kilanowicz
Aktualności
poniedziałek, 28 styczeń 2013
Image

Wspaniały koncert i wspaniali chórzyści – a z nimi na scenie Zofia Kilanowicz. Artystka, której głos zachwycał publiczność wielkich scen świata. Ze sceny w auli widowiskowej Regionalnego Centrum Oświatowo - Sportowego wybrzmiały najpiękniejsze kolędy i pastorałki – także te, które młodszemu pokoleniu są mniej znane. Wszystkie nagradzano brawami. W Dobczycach, z noworocznym koncertem kolęd i pastorałek, gościły znane już naszej publiczności chóry: Akademicki Chór Organum z Krakowa i Chór Cantata z Niepołomic, którym towarzyszył zespół Ricercar.

Image
Czytaj całość...
 
Pasterze z drugą nagrodą na przeglądzie ogólnopolskim
Aktualności
poniedziałek, 28 styczeń 2013
Image


Drugie miejsce w prestiżowym przeglądzie grup kolędniczych: Ogólnopolskie Spotkania Dziecięcych i Młodzieżowych Grup Kolędniczych „Pastuszkowe Kolędowanie”, które w tym roku po raz szesnasty odbyły się w Podegrodziu, zdobyli Pasterze z Dobczyc. Ta grupa kolędnicza, która wyrosła pod skrzydłami Szopki z lalkami – cenionej i uznanej dobczyckiej grupy kolędniczej, prowadzona jest przez państwa Elżbietę i Stanisława Żuławińskich. Z roku na rok zdobywają uznanie w oczach profesjonalnego jury. Pielęgnują cenne tradycje kolędowania, w których stawiają akcent na charakterystyczne dla naszego regionu elementy.

(zdjęcia pochodzą z występów Pasterzy w Dobczycach w okresie kolędowym 2012/2013)
Czytaj całość...
 
Kolorowy karnawał z bajkami
Aktualności
piątek, 25 styczeń 2013
Image

Na ten bal dzieci zaprosiły swoich ulubionych bohaterów z bajek: były księżniczki i piraci; Superman i Spider-man; nie zabrakło Piotrusia Pana i elfów. Wśród bawiących się we foyer Regionalnego Centrum Oświatowo – Sportowego postaci można było zobaczyć także słonie i kaczuszki. Gry i zabawy, które przygotowali dla najmłodszych pracownicy ośrodka kultury i dziewczęta z zespołu Intox. Była żywiołowa muzyka, było mnóstwo konkursów. Bal karnawałowy w ośrodku kultury był doskonałą zabawą także dla wielu rodziców.
Czytaj całość...
 
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 125 - 155 z 508
Wyszukiwarka
 
Biuletyn Informacji Publicznej
 
Współpraca
 
Telewizja Powiatowa Myślenice