Aktualności arrow ZPiT Dobczyce
ZPiT Dobczyce
O nas
środa, 22 październik 2014
Image

Zespół Pieśni i Tańca „Dobczyce”

Założony w 2000 roku przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Dobczycach.
W obecnej formie działa od 15 października 2006 roku. Zespół składa się z 4 grup wiekowych, dzieci, młodzież, dorośli od 7 do powyżej 40 lat. Reprezentuje Królewskie Miasto Dobczyce na koncertach w Polsce i za Granicą oraz na Turniejach Tańców Polskich, niektóre pary posiadają klasę mistrzowską A i tytuł Mistrzów Polski wywalczony w Olsztynie w 2010 roku oraz brązowy medal Mistrzostw Polski wywalczony w Wieliszewie w 2012 roku.
 
Repertuar
środa, 22 październik 2014

W swoim repertuarze posiada tańce narodowe:
- Poloneza,
- Mazura,
- Kujawiaka,
- Oberka,
- Krakowiaka.

Jak i tańce regionalne z Polski:
- Suitę lubelską,
- Suitę śląską,
- Suitę rzeszowską.

 
Skład Zespołu
środa, 22 październik 2014
Reprezentacja I

Paweł Chlebda, Michał Janas, Jakub Maniecki, Krystian Przęczek, Paweł Sawski, Rafał Zając, Karolina Bonar, Kinga Bryk, Izabella Kaczmarczyk, Wioletta Kloczkowska, Anna Płonka, Wioletta Pudlik, Karolina Selwa, Aleksandra Siatka, Dominika Targosz, Agnieszka Zając

Reprezentacja II

Wojciech Domagała, Paweł Koliński, Karol Palonek, Kacper Ptak, Dawid Ryskala, Bartosz Słotwiński, Maciej Szewczyk, Kornel Woźniak, Wiktoria Bergel, Magdalena Duda, Urszula Hyży, Julia Klimek, Katarzyna Kloczkowska, Kaja Kolińska, Nikola Michalak, Joanna Płonka, Paulina Popielak, Emilia Selwa

Grupa III

Maksymilian Kosior, Adam Miąsko, Jakub Piotrowski, Jakub Pytel, Kamil Stasik, Piotr Stasik, Małgorzata Duda, Julianna Gunia, Wiktoria Kaletka, Kornelia Klimek, Dominika Kolińska, Jagoda Miąsko, Kornelia Mistarz, Anna Reszka, Karina Spytek, Julita Szewczyk, Zuzanna Węglarz

Grupa IV

Stanisław Bieniek, Jan Cygan, Dominik Ptak, Filip Pudlik, Magdalena Bergel, Laura Bieniek, Anna Hojna, Alicja Miśkiewicz, Gabriela Murzyn
 
Kadra
środa, 22 październik 2014
Kadra Zespołu:
- Adrian Kulik – kierownik, instruktor tańca, choreograf
- Beata Czajka-Rolińska – instruktor wokalny
- Danuta Urbanik - przygotowanie strojów
 
Harmonogram zajęć
środa, 22 październik 2014

Reprezentacja I
     Wtorek godz. 19.00 - 20.30 (aula widowiskowa) - zajęcia zawieszone
     Piątek godz. 18.00 - 21.30 (sala tańca / sala muzyczna)

Reprezentacja II
     Wtorek godz. 17.30 - 19.00 (aula widowiskowa)
     Piątek godz. 17.30 - 19.00 (sala tańca / sala muzyczna)

Grupa III
     Wtorek godz. 16.00 - 17.30 (aula widowiskowa)
     Piątek godz. 16.00 - 17.30 (sala tańca / sala muzyczna)

Grupa IV
     Wtorek godz. 15.00 - 15.45 (sala tańca)
     Piątek godz. 16.00 - 16.45 (sala tańca / sala muzyczna)

 
Więcej...
Wyszukiwarka
 
Biuletyn Informacji Publicznej
 
Współpraca
 
Telewizja Powiatowa Myślenice