Aktualności arrow Zespoły
Zespoły
Werdebusy dobczyckie
Image
Kapela werdebusów podczas wystepu na zamku.

Kapela Podwórkowa “Werdebusy dobczyckie” powstała w roku 1974. Ciągle cieszy się ogromną popularnością. Zdobywała laury na przeglądach kapel podwórkowych i innych konkursach. Kapela wykonuje w większości własne utwory, z muzyką i tekstami miejscowych twórców.
Czytaj całość...
 
Orkiestra Dęta OSP-MGOKiS
Image

Orkiestrę Dętą w Dobczycach, w 1919r. – w rok po odzyskaniu upragnionej wolności – założył ówczesny burmistrz miasta, Franciszek Drozdowicz, ale tradycje muzykowania w Dobczycach sięgają jeszcze lat osiemdziesiątych XIX wieku. Od początku swojego istnienia Orkiestra związana była ze Strażą Pożarną, dlatego jej próby odbywały się w Remizie Strażackiej.
Czytaj całość...
 
Big Band Dobczyce

Image

Big Band Dobczyce, liczący obecnie 25-ciu muzyków, powstał w 2008 roku i działa pod patronatem Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Dobczycach. Pomysłodawcami i założycielami zespołu są: Janusz Zapał i Waldemar Jarząbek.
Przez pierwsze 3 lata zespół prowadzony był przez Władysława Chorobika. W ostatnim czasie bandleaderem został Ernest Heksel, absolwent Akademii Muzycznej we Wrocławiu na kierunku jazz i muzyka estradowa. Zespół tworzą młodzi muzycy – pasjonaci, którzy dla muzyki poświęcają cały swój wolny czas.
Czytaj całość...
 
Intox
Image
zdj. Iwona Dudzik

Zespół INTOX reprezentujący MGOKiS w Dobczycach istnieje od listopada 2007r.
Zespół składa się z 8 dziewczyn. Ma na swoim koncie wiele występów i osiągnięć.
Największym jest wyróżnienie w konkursie „Talenty Małopolski 2009” w Olkuszu. Opiekunem Zespołu jest Pan Wacław Psztyk. Zespół występuje na różnego rodzaju uroczystościach organizowanych przez MGOKiS Dobczyce.Czytaj całość...
 
Wyszukiwarka
 
Biuletyn Informacji Publicznej
 
Współpraca
 
Telewizja Powiatowa Myślenice